Jacek Krywult zrezygnował z zasiadania w Radzie Miejskiej - dowiedział się nasz portal. W związku z wygaśnięciem mandatu byłego prezydenta Bielska-Białej, jego miejsce zajmie osoba, która miała kolejny wynik w wyborach samorządowych.

Na rok przed wyborami samorządowymi z zasiadania w Radzie Miejskiej zrezygnował Jacek Krywult. Ogłoszenie wygaśnięcia jego mandatu nastąpi w trakcie marcowej sesji. Nieznane są powody rezygnacji, ale nie jest tajemnicą, że były prezydent Bielska-Białej jest w trakcie rehabilitacji. 

Po raz ostatni 82-latek pojawił się publicznie na przedwakacyjnej sesji w 2021 roku. Później brał udział tylko w sesjach, które odbywały się w trybie zdalnym, w ostatnich miesiącach w ogóle nie brał udziału w posiedzeniach komisji. Latem ub. roku zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej. Jak ustalił nasz portal, teraz Jacek Krywult podjął decyzję o rezygnacji z mandatu radnego.

Miejsce byłego prezydenta w Radzie Miejskiej zajmie kolejna osoba z najwyższym wynikiem w jego okręgu wyborczym. Jest nią Katarzyna Balicka, która zasiada w radzie nadzorczej Agencji Rozwoju Regionalnego w Bielsku-Białej. Przepisy ustawy wykluczają łączenie tych funkcji, więc by objąć mandat radnego, niezbędna będzie rezygnacja z zajmowanego stanowiska w miejskiej spółce. Jeśli była radna nie wyrazi chęci objęcia mandatu, kolejną osobą z najwyższym wynikiem w okręgu wyborczym jest Ryszard Batycki.

bak