Pierwsze bielskie przedszkolaki poprzez doskonałą zabawę eksperymentowały i uczyły się jak dbać o naszą planetę. Wystawa otwarta w Punkcie 11 w Bielsku-Białej potrwa do 5 maja. Dotychczas ceniony projekt gościł w Muzeum Miasta Gdyni, Galerii BWA Wrocław Główny oraz Muzeum Warszawskiej Pragi.

EkoEksperymentarium to wystawa do eksperymentowania zbudowana na planie mieszkania. W każdym pomieszczeniu dzieje się coś innego: w salonie łapiemy wampiry energetyczne i uczymy się oszczędzać prąd, w łazience wykorzystujemy każdą kroplę wody, w kuchni dzielimy się sposobami na gotowanie less waste, a w sypialni przeglądamy rzeczy i zastanawiamy nad tym, dlaczego warto mieć ich mniej. Poprzez świetną zabawę mali i duzi odkrywcy poznają sprytne sposoby na to, jak być eko na co dzień.

Wystawa została otwarta 10 marca, przez najbliższe dwa miesiące będzie czekać na najmłodszych mieszkańców Bielska-Białej. Do zwiedzania EkoEksperymentarium zapisało się już ponad 100 szkół. Tuż przed otwarciem wystawy w Punkcie 11 z ekologią eksperymentowały pierwsze bielskie przedszkolaki. Wystawę można odwiedzać w Punkcie 11 do 5 maja. Dotychczas gościła w Muzeum Miasta Gdyni, Galerii BWA Wrocław Główny oraz Muzeum Warszawskiej Pragi, gdzie zobaczyło ją ponad 9 tys. dzieci.

Przy okazji wystawy w Punkcie 11 można otrzymać "niemapę miasta" - pokazuje ona miejsca w Bielsku-Białej, które wiążą się z ekologią, klimatem, kontaktem z przyrodą, prezentuje wybrane punkty wytypowane z mieszkańcami. Jest tam również opowieść o tym, w jaki sposób w mieście przetwarza się śmieci. 

Rodziny i osoby indywidualne eksperymentować mogą w czasie otwarcia Punktu 11 (ul. 11 Listopada 24) - w dni robocze w godz. 9.00-18.00, w soboty 10.00-15.00. Wstęp na wystawę jest bezpłatny. 

bb

Zdjęcie: Paweł Sowa/Urząd Miejski w Bielsku-Białej