W nadchodzących wyborach opozycja pójdzie razem w wyborach do Senatu. Pakt podpisali przedstawiciele czterech ugrupowań - KO, Lewicy, PSL i Polski 2050. Jak ustalił nasz portal, okręg obejmujący m.in. miasto Bielsko-Biała ma przypaść przedstawicielowi obecnego ugrupowania. Kandydatką w jesiennych wyborach zostanie senator Agnieszka Gorgoń-Komor z Koalicji Obywatelskiej.

Przedstawiciele czterech ugrupowań podpisali porozumienie tworzące nowy pakt senacki - zobowiązanie, że jego członkowie stworzą wspólną listę kandydatów do 100 okręgów senackich i nie będą postulować za wystawieniem innych nazwisk. Porozumienia to dopiero początek formowania list wyborczych. Według założeń, w kwietniu ma rozstrzygnąć się ile każda ze stron będzie miała miejsc do obsadzenia.

Obecnym senatorem okręgu obejmującego powiat bielski, pszczyński i miasto Bielsko-Białą jest dr n. med. Agnieszka Gorgoń-Komor. Bielszczanka jest specjalistką chorób wewnętrznych oraz kardiologiem. W senackiach ławach zasiada od 2019 roku, jest członkiem komisji rodziny, polityki senioralnej i społecznej, komisji zdrowia i nadzwyczajnej ds. klimatu. Jak ustalił nasz portal, to właśnie senator Gorgoń-Komor ma zostać kandydatem opozycji. Koalicja Obywatelska wystawi swojego kandydata w okręgu bielskim.

W rozmowie z portalem senator potwierdziła chęć ubiegania się o reelekcję. Zaznacza jedank, że póki co konkretnych nazwisk na listach jeszcze nie ma. - Jest obietnica liderów, że przez wzgląd na poprzednią kadencję moje nazwisko będzie brane pod uwagę - deklaruje Agnieszka Gorgoń-Komor.

O wybór kandydata zapytaliśmy szefa bielskiej PO. Jarosław Klimaszewski w rozmowie z portalem mówi krótko: Niewyobrażam sobie innego kandydata. Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się w październiku.

ak