Od kilku dni w kinach wyświetlany jest film „Niebezpieczni dżentelmeni” do którego zdjęcia realizowane były m.in. we wnętrzach Teatru Polskiego. W bielskim teatrze kręcona była scena strzelaniny, co widać na filmowym zwiastunie.

Film miał oficjalną premierę w ubiegły piątek, sceny w bielskim teatrze nagrywano w połowie 2021 roku. - Niebezpieczni, ale kulturalni dżentelmeni teraz zawładnęli kinami, a niedawno przejęli też naszą scenę. Budynek Teatru Polskiego "zagrał" w najnowszej produkcji. Fajnie zobaczyć tę piękne wnętrza z innej, filmowej perspektywy. I to jeszcze w jakiej scenie! - pisze Teatr Polski w Bielsku-Białej. 

Akcja filmu rozgrywa się w 1914 roku, w czterech znakomitości zakopiańskiej bohemy wcielają się Tomasz Kot (Tadeusz Boy-Żeleński), Marcin Dorociński (Witkacy), Andrzej Seweryn (Joseph Conrad) i Wojciech Mecwaldowski (Bronisław Malinowski). Panowie budzą się po zakrapianej nocy, a na podłodze znajdują zwłoki mężczyzny. Do drzwi domu policjanci, a to dopiero początek kłopotów...

bb