Dziś w południe w biurze poselskim Przemysława Drabka zwołano konferencję prasową z udziałem bielskich radnych. Nie dotyczyła spraw samorządowych, ale dziesięciu pytań, jakie poseł pragnie zadać Donaldowi Tuskowi. To kolejna ogólnopolska akcja partii rządzącej realizowana w Bielsku-Białej.

- Rzeczywistość światowa pokazała, jak ważne jest bezpieczeństwo. Widzimy co się dzieje na Ukrainie i musimy być gotowi, żeby bronić każdy metr naszej przestrzeni. Jest to proces długofalowy, Baltic Pipe, przekop Mierzei Wiślanej, sukcesywne wzmacnianie polskiego wojska to są przykłady, że rząd PiS potrafił odciąć się od wpływów Rosji, czego wcześniej nie potrafiono dokonać. Moim zdaniem polityka Donalda Tuska była polityką dyktowaną odgórnie - mówił poseł Przemysław Drabek.

Poseł z Bielska-Białej pytał m.in. dlaczego Donald Tusk zrezygnował z instalacji amerykańskiej tarczy antyrakietowej, zaakceptował umową gazową z Gazpromem do 2037 roku, dlaczego zlikwidował jednostki wojskowe na wschodzie Polski, oraz dlaczego chciał sprzedać Grupę Lotos Rosjanom. W konferencji wzięli udział przewodniczący klubu radnych PiS Konrad Łoś oraz radny Janusz Buzek.

Czytaj także: Incydent w biurze PO w Bielsku-Białej. Posłanka mówi o wtargnięciu bojówki PiS - foto

- Ten człowiek i ta formacja nie są godne zaufania. Jak się okazuje diagnoza Zjednoczonej Prawicy okazała się trafna. Rosja zawsze miała zapędy imperialistyczne. Mówił o tym nawet śp. prezydent Lech Kaczyński w Gruzji, ale Tusk nie słuchał, wykonując tylko pozorowane ruchy - mówił poseł Drabek. Dziesięć pytań do Donalda Tuska zostało przekazanych przez radnych Łosia i Buzka do biura posłanki Mirosławy Nykiel.

ak