Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej będzie miała nowego szefa. Z końcem stycznia na zasłużoną emeryturę przechodzi st. bryg. Zbigniew Mizera. Obowiązki komendanta obejmie mł. bryg. Roman Marekwica, samorząd już opiniował tę kandydaturę.

53-letni Zbigniew Mizera urodził się w Cieszynie, służbę rozpoczął w 1990 roku. Dwa lata później ukończył Szkołę Chorążych Pożarnictwa w Krakowie i rozpoczął służbę w Komendzie Rejonowej PSP w Bielsku-Białej. W 1998 roku ukończył studia wyższe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej, rok później został zastępcą dowódcy bielskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 (w 2003 roku został dowódcą tej jednostki).

Z początkiem 2017 roku został zastępcą komendanta miejskiego PSP w Bielsku-Białej, a od 1 lutego tego samego roku pełni funkcję szefa bielskich strażaków. Zastąpił wtedy Adama Caputę. Uroczyste zdanie i przejęcie obowiązków przez nowego komendanta miejskiego nastąpi 31 stycznia.

Jak dowiedział się portal, PSP w Bielsku-Białej kierować ma mł. bryg. Roman Marekwica. Zgodnie z ustawą, powołanie komendanta odbywa się w porozumienia ze starostą (prezydentem miasta). W tej sprawie strona samorządowa opiniowała już kandydaturę nowego szefa bielskich strażaków.

bb