Mariusz Lampart nie jest już szefem Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej. Do niespodziewanego odejścia prokuratora okręgowego, który stanowisko objął po reformie w 2016 roku, doszło z początkiem tygodnia. Jak ustalił nasz portal, śledczy został przeniesiony do innej prokuratury w województwie śląskim.

Z naszych informacji wynika, że 17 stycznia prokurator Mariusz Lampart został przeniesiony do Prokuratury Okręgowej w Gliwicach, w piątek nie udało nam się ustalić na jakie stanowisko. W tej samej jednostce na stanowisku zastępcy prokuratora okręgowego pracuje Damian Sztachelek. Gdy w marcu 2016 roku prokurator Lampart został szefem bielskich śledczych, jego zastępcą został właśnie Sztachelek.

52-letni Mariusz Lampart pracę w prokuraturze rozpoczął w 1995 roku. Początkowo zajmował się przestępstwami gospodarczymi i pracował w prokuraturze w Rybniku. W latach 2007-09 pełnił funkcję zastępcy prokuratora rejonowego w Prokuraturze Rejonowej Bielsko-Biała Północ, skąd trafił do Prokuratury Rejonowej w Cieszynie. Tam przez kilka lat kierował pracami śledczych.

W marcu 2016 roku awansował na szefa Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej, na stanowisku zastąpił Katarzynę Kuklis. Stało się to niedługo po wejściu w życie reformy prokuratury, jednym z efektów jej działań było ponowne połączenie funkcji prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości.

Obecnie pracami bielskiej prokuratury tymczasowo kieruje Jacek Boda, to dotychczasowy zastępca prokuratora okręgowego. Kilka lat temu pełnił obowiązki rzecznika prasowego śledczych.

bak