Od wczoraj bielscy strażacy podejmowali przeszło 80 interwencji będących skutkiem opadów mokrego śniegu. Najczęściej były to powalone drzewa i połamane gałęzie. Zdarzały się również nisko zwisające kable energetyczne i telekomunikacyjne, w Lipniku strażacy za zgodą policji przecięli zwisający światłowód.

Jak poinformował nasz portal dyżurny KM PSP w Bielsku-Białej, od wczoraj zanotowano ponad 80 zdarzeń związanych z opadami i zalegającym śniegiem. W zgłoszeniach dominowały połamane gałęzie i powalone drzewa. W południe duży konar drzewa spadł do koryta Białej w centrum miasta. Usuwaniem drzewa zajmowały się cztery zastępy straży pożarnej. Nikomu nic się nie stało.

Pojawiały się też zgłoszenia dotyczące zwisających kabli. OSP Kamienica interweniowała przy ul. Karpackiej, gdzie pogotowie energetyczne usuwało awarię przewodu telekomunikacyjnego, w Lipniku na wysokości ok. metra nad drogą wisiał światłowód należący do firmy lokalnego dostawcy internetu i TV. 

Na miejscu interweniowała policja i strażacy. Kabel blokował przejazd, dlatego podjęto decyzję o obcięciu przewodu, w efekcie wielu mieszkańców zostało pozbawionych dostępu do internetu. Niektórzy swoje niezadowolenie z działania strażaków wyrażają w... mediach społecznościowych.

ak

Zdjęcie: OSP Kamienica