Woda dostarczana przez spółkę Aqua ze stacji uzdatniania w Kobiernicach jest w pełni bezpieczna pod względem bakteriologicznym i fizykochemicznym. Można spożywać ją bez żadnych obaw - zapewnia spółka w przesłanym komunikacie. Poranna informacja sanepidu dotyczyła ujęcia wody należącego do innej firmy.

- W związku z komunikatem Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Bielsku-Białej stwierdzającym obecność bakterii grupy coli w wodzie pitnej na terenie Hecznarowic, Wilamowic oraz Zasola Bielańskiego, a także licznymi telefonami odbiorców wody AQUA SA, informujemy, że woda dostarczana ze Stacji Uzdatniania Wody w Kobiernicach należąca do AQUA SA zaopatrująca również odbiorców gminy Wilamowice (miejscowość Pisarzowice) jest bezpieczna pod względem bakteriologicznym i fizykochemicznym i można spożywać ją bez obaw - czytamy w komunikacie wydanym przez spółkę.

Od redakcji: bakterie z grupy coli stwierdzono w próbkach wody pobranej z ujęcia należącego do innej firmy - Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągowego w Katowicach (komunikat sanepidu TUTAJ).

W piątek po południu PSSE w Bielsku-Białej poinformowała, że ponowne badania próbek wody z ujęcia firmy GPW w Katowicach nie wykazały obecnośći bakterii grupy coli (treść komunikatu TUTAJ). 

bb