Konferencją prasową w Beskidzkiej Izbie Lekarskiej rozpoczęły się dziś III Podbeskidzkie Warsztaty Diagnostyki Obrazowej. To wydarzenie skierowane m.in. do młodzieży licealnej, która planuje kształcić się na kierunkach lekarskich w uczelniach medycznych. Nie zapomniano o pacjentach. Jutro w BIL odbędą się darmowe konsultacje ze specjalistami z dziedziny kardiologii, dietetyki, fizjoterapii i psychologii.

W czwartek w Beskidzkiej Izbie Lekarskiej zainaugurowano „III Podbeskidzkie Warsztaty Diagnostyki Obrazowej i Procedur Małoinwazyjnych”. To bardzo ważne wydarzenie dla środowiska lekarskiego. Tematem przewodnim są wady strukturalne serca u dzieci i dorosłych.

Wydarzenie poprzedziła konferencja prasowa z autorytetami lekarskimi, w której udział wzięli prezes Beskidzkiej Izby Lekarskiej lek. Radosław Piwowarczyk, senator RP, prezes Polskiego Towarzystwa Lekarskiego Oddział Beskidzki dr n. med. Agnieszka Gorgoń-Komor oraz prof. dr hab. n. med. Krzysztof Milewski, dyrektor Ośrodka Kardiologiczno-Kardiochirurgicznego Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Bielsku-Białej.

Po konferencji prasowej odbyły się warsztaty połączone z kursem echokardiografii. Wydarzenie było również skierowane do młodzieży licealnej, która planuje kształcić się na kierunkach lekarskich w uczelniach medycznych.

Organizatorzy nie zapomnieli o pacjentach. Jutro od godz. 12:00 w siedzibie Beskidzkiej Izby Lekarskiej przy ul. Bystrzańskiej 23 odbywać się będą bezpłatne konsultacje ze specjalistami z dziedziny kardiologii, dietetyki, fizjoterapii i psychologii.

ak