Bielsko-Bialskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, AQUA i ZIAD Bielsko-Biała - to miejskie spółki nagrodzone podczas 25. edycji programu Przedsiębiorstwo Fair Play. Jubileuszowa gala połączona z wręczeniem nagród i certyfikatów odbyła się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Wśród nagrodzonych było też siedem bielskich przedsiębiorstw prywatnych.

Celem programu promocji kultury przedsiębiorczości Przedsiębiorstwo Fair Play jest promowanie etyki w działalności gospodarczej. Na przestrzeni 25 lat certyfikat otrzymało łącznie ponad 2,5 tys. firm. Obecnie każdego roku tytuł Przedsiębiorstwo Fair Play trafia do około 200 firm będących przykładem dla innych jak należy dbać o swoje najbliższe otoczenie, które udowadniają, że w biznesie liczą się ludzie i wartości.

Stwarzają pracownikom warunki

Program skierowany jest do przedsiębiorstw, które postępują rzetelnie wobec wszystkich grup interesariuszy, potrafią usatysfakcjonować odbiorców, ułożyć współpracę z kontrahentami i nie mają zaległości w regulowaniu wobec nich zobowiązań. Laureatami programu Przedsiębiorstwo Fair Play mają też szansę zostać firmy, które terminowo wywiązują się ze zobowiązań wobec skarbu państwa, uczciwie i rzetelnie reklamują się, nie dyskredytując konkurencji.

Wyróżnione firmy stwarzają swoim pracownikom warunki sprzyjające zarówno efektywnej pracy, jak i rozwojowi zawodowemu, są wrażliwe na potrzeby środowiska lokalnego oraz aktywnie uczestniczą w przedsięwzięciach charytatywnych, a ich działalność jest przyjazna dla środowiska naturalnego.

Audyt z danych zawartych w ankiecie

Przedsiębiorstwa ubiegające się o wyróżnienie co roku składają deklarację o przystąpieniu do programu Przedsiębiorstwo Fair Play, a następnie wypełniają ankietę zawierającą prezentację firmy. Później odbywa się audyt z danych zawartych w ankiecie. Przyjeżdża weryfikator, który sprawdza dokumenty finansowe, dotyczące spraw kadrowych i zarządzania całym przedsiębiorstwem. Dokumenty są weryfikowane w Warszawie, po czym wydawana jest decyzja, czy przedsiębiorstwo kwalifikuje się do nagrody Fair Play.

W wydarzeniu udział wzięli m.in. przedstawiciele nagrodzonych bielskich spółek miejskich. Wśród laureatów 25. edycji programu znalazły się też prywatne bielskie firmy. Są to: WizjaNet, Apena-Remont, Flex Work, Inspection, M-Kwadrat Group I, Rekord SI oraz TiM S.A.

bb

Na zdjęciu: laureaci wyróżnień Fair Play, fot. materiały prasowe