Od kilku dni miliony osób w kraju śledzą poczynania najlepszych piłkarzy globu na mistrzostwach świata w piłce nożnej w Katarze. Już jutro rozpocznie się druga kolejka zmagań grupowych. W Bielsku-Białej oficjalne strefy kibica zarejestrowano w sześciu lokalizacjach. Gdzie można wspólnie poddać się mundialowej gorączce na terenie miasta?

Telewizja Polska wydała sześć oficjalnych licencji na transmisje meczów mistrzostw świata w piłce nożnej na terenie Bielska-Białej. Niedługo turniej wkroczy w fazę, którą określić można jako „być albo nie być” dla wielu reprezentacji narodowych. Drugi mecz fazy grupowej często bowiem decyduje o awansie bądź odpadnięciu z rozgrywek. Tym bardziej warto kibicować podopiecznym Czesława Michniewicza.

Gdzie oglądać mecze w Bielsku-Białej? Na liście licencyjnej TVP jako strefy kibica widnieją podmioty: Azyl Pub Etno Stacja przy ul. Wzgórze, Helios przy Mostowej, hotel Ibis Styles przy Żywieckiej, kasyno w hotelu Prezydent, Pizzeria Demonios przy Łagodnej oraz salon gier przy Bystrzańskiej.

Oczywiście, jest również wiele innych miejsc na terenie miasta, szczególnie lokali gastronomicznych, gdzie możemy wspólnie kibicować przy okazji meczów biało-czerwonych. Te lokalizacje nie zostały jednak podane na liście licencji wydanych przez Telewizję Polską, ponieważ transmitowanie rozgrywek regulowane jest w inny sposób.

W najbliższym sąsiedztwie Bielska-Białej mundialowej gorączce można poddać się w dwóch lokalach w Czechowicach-Dziedzicach oraz w Domu Kultury w Kozach.

ak

Foto: archiwum