Proboszcz mówi, że nie będzie się wypowiadał „o Maćku”, parafianie wypędzają dziennikarkę spod kościoła, a obecni członkowie wspólnoty Magis żądają, by się z nimi nie kontaktowała.

Takie są reakcje na reportaż sprzed lat opublikowany na portalu wiez.pl. Dziennikarka Paulina Guzik opisała jak o. Maciej Sz. molestował nastolatkę należącą do prowadzonej przez niego wspólnoty Magis. Działo się to w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Czechowicach-Dziedzicach.

Gdy teraz pytamy o sprawę, komentarza odmawia Andrzej Baran SJ, obecny prowincjał parafii pw. św. Andrzeja Boboli, rzucając tylko, że nie będzie „wypowiadał się o Maćku”. Wierni uczestniczący w jednej z ubiegłotygodniowych mszy również nie chcieli rozmawiać o sprawie, nie kryjąc oburzenia obecnością dziennikarza przed kościołem. Podobnego zdania byli także obecni członkowie Magisu, którzy wprost zażądali, aby się z nimi nie kontaktować. Udało nam się jednak porozmawiać z kilkoma osobami.

Co mówią? Więcej na ten temat można przeczytać w nowym numerze „Kroniki Beskidzkiej”, który ukaże się w czwartek. E-wydanie można kupić TUTAJ.

MP