Dziś po południu w Bielsku-Białej występować mogą opady marznącego deszczu lub mżawki, które sprzyjać będą powstawaniu gołoledzi. Opady utrzymać się mogą do piątku, a nocą złapać może przymrozek. Kto jeszcze nie wymienił opon, powinien udać się do wulkanizatora.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia wydane przez IMGW dla Bielska-Białej i powiatu bielskiego obowiązuje dziś w godz. 16.00-24.00. W tym czasie prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź - nocą temperatura w naszym mieście może spaść poniżej 0 st. C.

Opady deszczu i deszczu ze śniegiem w naszym regionie mogą pojawić się także w czwartek i piątek, a nocą miejscami może złapać przymrozek. To ostatni moment, by wymienić opony na zimowe.

Od kilku dni akcję zimowego utrzymania ulic w mieście nadzoruje Miejski Zarząd Dróg. Za odśnieżanie ulic i chodników w podziale na trzy obszary odpowiedzialne są dwie spółki - PreZero (główne ulice miasta) oraz Eurovia (zachodnia i wschodnia strefa miasta). Zgodnie z operatem, stan dróg w Bielsku-Białej przez całą dobę monitorują oddelegowane do tego celu patrole.


bak