Dzisiaj rozpoczął się uzupełniający nabór wniosków na nowe lokale mieszkalne przy ul. Batorego 26 w Bielsku-Białej. Nabór obejmuje pięć mieszkań - dwa dwupokojowe i trzy trzypokojowe. Najemca zobowiązany jest do wpłaty partycypacji w kosztach budowy lokalu oraz kaucji w wysokości 12-krotności miesięcznego czynszu - do 20 grudnia br.

Nowo wybudowany budynek przy ul. 26 jest wyposażony w windę obsługującą sześć kondygnacji - piwnice z komórkami lokatorskimi, parter, I, II, III i IV piętro. Przed budynkiem znajduje się 45 miejsc parkingowych, w tym pięć dla osób z niepełnosprawnościami. Termin oddania lokali mieszkalnych do zasiedlenia planowany jest nie później niż 28 lutego 2023 roku.

Najemca zobowiązany jest do wpłaty partycypacji w kosztach budowy lokalu mieszkalnego w wysokości 20 proc. jego wartości liczonej od kwoty 5,9 tys. zł/m2 x metraż mieszkania oraz kaucji w wysokości 12-krotności miesięcznego czynszu obowiązującego w dniu zawarcia umowy najmu. Kaucja na dzień ogłoszenia naboru wniosków wynosi 12 x 17,53 zł/m2 x metraż mieszkania. Obie należności trzeba uregulować do 20 grudnia br.

Nabór potrwa do 2 grudnia. Kompletne wnioski o zawarcie umowy najmu (w formie papierowej) przyjmowane są w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej przy ul. Lipnickiej 26, Biuro Obsługi Interesanta (parter) w godz. 7.00-15.00. Więcej informacji, druki do pobrania i dokumenty znajdziesz TUTAJ.

bb

Na zdjęciu: blok przy ul. Batorego 26, fot. Urząd Miejski w Bielsku-Białej