Na parkingu miejskim przy ul. Broniewskiego będą pobierane opłaty - dowiedział się nasz portal. Na razie nie ustalono stawek za postój pojazdów, ale te mają być zbliżone do obowiązujących w strefie płatnego parkowania w centrum Bielska-Białej. Aby zmiany w regulaminie korzystania z parkingów miejskich weszły w życie, muszą je przyjąć radni.

Parkomaty, obok inkasentów i systemu szlabanowego, będą mogły służyć do pobierania opłat na niestrzeżonych parkingach miejskich - to główne założenie projektu uchwały, która trafiła do Biura Rady Miejskiej. Jak dowiedział się nasz portal, zmiana przepisów podyktowana jest planami wprowadzenia odpłatności za korzystanie z parkingu miejskiego przy ul. Broniewskiego, w rejonie ronda z PCK. Na oddanym w 2016 roku parkingu znajduje się ok. 165 miejsc postojowych.

Dotychczas korzystanie z parkingu było bezpłatne, ale wkrótce postój będzie płatny. - Stawki nie zostały jeszcze określone, ale będą zbliżone do obowiązujących w strefie płatnego parkowania - przekazano nam w Miejskim Zarządzie Dróg w Bielsku-Białej. Nie wiadomo także czy na parkingu zainstalowany zostanie system szlabanowy, który jest droższy, ale pozwala skuteczniej egzekwować należności od parkujących czy tańszy w instalacji system z wykorzystaniem parkomatów. Nie znana jest dokładna data wprowadzenia odpłatności na parkingu przy Broniewskiego.

Nowe zarządzenie w sprawie wydzielenia niestrzeżonych parkingów miejskich podpisał w październiku prezydent Jarosław Klimaszewski. W dokumencie określono, że parkingi działają przy placu Ratuszowym, ul. Dmowskiego, Komorowickiej (rejon przychodni zdrowia), Warszawskiej (obok dworca PKP), Żywieckiej (plac z łącznikiem 11 Listopada i Stojałowskiego), Paderewskiego i Legionów, Rychlińskiego, Krasickiego, Broniewskiego, Słowackiego oraz Pocztowej. Ostatnia lokalizacja to nowy parking wybudowany przy okazji modernizacji ulicy w Cygańskim Lesie.

bak