Wręczenie „Pereł Podbeskidzia”, pokaz filmu „Hela” oraz koncerty pianisty Mateusza Dubiela i zespołu Jaśmin - uroczysta Gala XI Regionalnego Kongresu Podbeskidzia zapowiada się pasjonująco.

W niedzielę, 25 września o godz. 17.00 w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej rozpocznie się gala, której tradycyjnie patronuje poseł Mirosława Nykiel. Wydarzeniu towarzyszy hasło „Odwaga jest kobietą”.

Na czele Kongresu stoi Agnieszka Nowak, także prezes fundacji Strefa Kobiet. - To już kolejny rok naszej współpracy i zarazem jedenasty rok pasjonującej historii Regionalnego Kongresu Kobiet Podbeskidzia. Jak co roku: inspirujemy - w ciągu 11 lat w działania kongresowe włączyło się prawie 10 tys. kobiet, które organizowały i zmieniały świat na lepszy; walczymy - o prawa kobiet, w szczególności o dostęp do informacji i godnej opieki prenatalnej, wypracowanie kompromisu aborcyjnego; działamy - zorganizowane akcje charytatywne i pomocowe przekroczyły kwotę ponad 200 tys. zł; angażujemy - kobiety do udziału w życiu społeczno-politycznym; wyróżniamy - wyjątkowe kobiety przyznając statuetkę „Perły Podbeskidzia” oraz organizujemy wspaniałe eventy z udziałem wybitnych gości - przybliża.

Tylko w tym roku kongresowe działania objęły m.in. wszechstronną pomoc dla uchodźców, organizację konferencji i spotkań tematycznych, wydarzeń artystycznych czy spotkań z niezwykłymi ludźmi, a także uruchomienie warsztatów z rozwoju osobistego dla kobiet i młodzieży.

Artykuł sponsorowany