Kolej Linowa Szyndzielnia w Bielsku-Białej włącza się w obchody Światowego Dnia Turystyki. Z tej okazji będzie można skorzystać za darmo z wieży widokowej, która znajduje się przy górnej stacji kolejki. Roztacza się z niej rozległa panorama na miasto, Beskid Mały, Śląski, Żywiecki, a także na Babią Górę, Pilsko i Tatry. Dzięki 25-krotnemu powiększeniu lunety obserwacyjnej szczyty górskie są widoczne prawie na wyciągnięcie ręki.

Aby skorzystać z darmowej atrakcji turystycznej, wystarczy w najbliższy wtorek, 27 września zakupić bilet i wyjechać koleją linową na Szyndzielnię. Ten sam bilet będzie upoważniał w tym dniu do darmowego wejścia na wieżę widokową. Godziny kursowania kolei linowej (od godz. 9 do godz. 17.30)

Z platformy widokowej roztacza się rozległa panorama na Bielsko-Białą, Beskid Mały, Śląski, Żywiecki, a także na Babią Górę, Pilsko i Tatry. Dzięki 25-krotnemu powiększeniu lunety obserwacyjnej szczyty górskie są widoczne prawie na wyciągnięcie ręki. Oprócz wieży widokowej można obejrzeć mini ekspozycję historycznych wagoników używanych w latach 1953-2016, mieszczącą się w górnej stacji kolei na Szyndzielni.

Światowy Dzień Turystyki (ang. World Tourism Day, WTD) to święto turystów, ludzi aktywnych, a także ludzi, którzy zajmują się turystyką, które od roku 1980 obchodzone jest corocznie 27 września.

bb