Jutro podróżowanie komunikacją miejską w Bielsku-Białej będzie bezpłatne. Jak ustalił portal, zarządzenie w tej sprawie podpisał w poniedziałek prezydent Jarosław Klimaszewski. Aby za darmo podróżować autobusami, trzeba będzie spełnić jeden, prosty warunek.

Bielsko-Biała wzorem Warszawy, Wrocławia czy Gdańska włącza się w organizowaną co roku akcję ekologiczną. Prawo bezpłatnego korzystania z autobusów komunikacji miejskiej w naszym mieście będzie obowiązywało 22 września, a więc w Europejski Dzień bez Samochodu. Aby za brak biletu nie otrzymać mandatu, trzeba pełnić jeden warunek, który szczegółowo określono w zarządzeniu podpisanym w poniedziałek przez prezydenta miasta Jarosława Klimaszewskiego.

Darmowa podróż autobusami MZK przysługuje w czwartek osobie, która w trakcie przejazdu okaże kontrolerowi dowód rejestracyjny samochodu osobowego, którego jest właścicielem lub współwłaścicielem. Co ważne, pojazd musi posiadać ważne badania techniczne, a osoba okazująca dowód rejestracyjny powinna posiadać przy sobie dokument tożsamości. Alternatywnie powyższe dane będzie można okazać, korzystając z rządowej aplikacji mObywatel.

bak