Jesienna edycja Targów Budownictwa w Bielsku-Białej w tym roku będzie wyjątkowa, ponieważ jest to już 60., jubileuszowa edycja targów powiązana z 30-leciem działalności Biura Promocji i Wystaw Astra w organizacji targów.

Są to największe targi branżowe w Polsce południowej oraz na pograniczu polsko-czesko-słowackim. Z roku na rok odnotowujemy rosnące zainteresowanie inwestorów z tych krajów targami w Bielsku-Białej. W targach weźmie udział ponad 200 wystawców, co udowadnia, że odgrywają one ważną rolę w promocji ofert firm oraz są niepowtarzalną okazją do zaprezentowania nowych materiałów, produktów czy rozwiązań technologicznych.

Szczególnie teraz po dwóch latach ograniczeń związanych z pandemią rynek udowadnia, że bezpośrednia prezentacja, możliwość porównania wielu podobnych produktów i ofert, rozmowy z przedstawicielami firm, gdzie inwestor jest w centrum zainteresowania wystawców powoduje, że targi dalej pełnią ważną funkcję poznawczą, informacyjną i są miejscem, gdzie dokonuje się wielu wyborów związanych z inwestycjami osób prywatnych i instytucjonalnych.

Równolegle będą się odbywać 24. Targi Technik Grzewczych i Oszczędności Energii Instal System 2022, które w obecnej sytuacji energetycznej kraju i Europy prezentują wiele przydatnych nowości, rozwiązań i propozycji w zakresie ograniczania zużycia energii i obniżania kosztów eksploatacji budynków.

Oszczędzanie energii, pozyskiwanie jej ze źródeł odnawialnych, stosowanie energooszczędnych, ekologicznych materiałów i technologii budowlanych, przyjaznych dla środowiska, w którym żyjemy - to światowy trend, którego nie da się już odwrócić ani cofnąć. Warto odwiedzić Halę pod Dębowcem i skorzystać z dostępnej na targach oferty w tym zakresie oraz uzyskać unikalnej wiedzy obecnych na stoiskach profesjonalistów.

Po raz pierwszy na targach zorganizowaliśmy Wystawę Domów Prefabrykowanych i Modułowych. Jest to specjalna ekspozycja z prezentacją dostępnych na rynku nowoczesnych technik szybkiego budowania domów. Dzięki temu przybliżone zostaną zwiedzającym możliwości sprawnej realizacji inwestycji w najnowszych, energooszczędnych technologiach.

W trakcie targów w dniach 24 i 25 września odbędzie się śląska edycja Dnia Otwartego Inżyniera Budownictwa. 
Inżynierowie budownictwa zapraszają na bezpłatne konsultacje z zakresu m.in. procedur związanych z budową, przebudową i remontem domu, wyborem kierownika budowy, a także odpowiednim doborem materiałów i technologii. Na stoisku Stowarzyszenia Specjalistów Robót Wykończeniowych będą przez trzy dni przeprowadzane pokazy i prezentacje, jak sobie poradzić z wieloma problemami przy samodzielnych pracach wykończeniowych. Warto to zobaczyć.

Bardzo ciekawie zapowiada się Seminarium Dom Ciepły i Przyjazny, które odbędzie się w drugim dniu targów, tj. 24 września o godz. 12.00, na którym uczestnicy znajdą bogatą wiedzę, najnowsze przepisy prawne, efektywne rozwiązania techniczne. Obowiązuje rejestracja. Liczba miejsc ograniczona. Polecamy Strefę Porad Technicznych i Dotacyjnych, gdzie specjaliści i eksperci pomogą budującym rozwiązać niejeden problem, a w tym jak uzyskać dofinansowanie dla swojej inwestycji.

Targi to doskonała okazja do poznania i porównania wielu ofert oraz cen, zasięgnięcia opinii i porad ekspertów, pogłębienia wiedzy na temat aktualnych, najnowocześniejszych rozwiązań budowlanych i grzewczych. Z okazji Jubileuszu targów oraz 30-lecia działalności firmy organizator przygotował dla zwiedzających pakiet powitalny wręczany przy wejściu na targi w punktach kasowych. 

Artykuł sponsorowany