Policjant z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej będący wraz z rodziną na zakupach w Galerii Sfera ujął 21-letniego złodzieja, który w minioną sobotę w jednym ze sklepów ukradł perfumy, a następnie zaatakował pracownicę sklepu. Sprawcę próbowało zatrzymać dwóch innych klientów, ale bezskutecznie.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, gdy policjant robił wraz z rodziną zakupy w Galerii Sfera w Bielsku-Białej. W pewnej chwili usłyszał wołanie o pomoc pracownicy sklepu. Niezwłocznie pobiegł w stronę kas, aby ustalić co się dzieje. Okazało się, że z terenu sklepu wybiegł właśnie młody mężczyzna, który dokonał kradzieży perfum.

Sprawcę próbowało zatrzymać dwóch mężczyzn, ale bezskutecznie. Policjant wybiegł ze sklepu, aby pomóc w jego ujęciu. Okazał legitymację służbową, po czym zaczął przywoływać 21-latka do zachowania zgodnego z prawem. Młodzieniec nie zamierzał odpuścić. Był pobudzony, wulgarny oraz groził jednemu z mężczyzn pozbawieniem go życia. W tej sytuacji młodszy aspirant szybko go obezwładnił, a następnie przekazał w ręce policjantów z patrolu interwencyjnego.

Okazało się, iż zatrzymany mężczyzna bezpośrednio po dokonaniu kradzieży użył siły fizycznej wobec pracownicy sklepu. Skradziony towar trafił do sklepu, a zatrzymany do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej oraz kierowania gróźb karalnych. Mężczyźnie grozi kara nawet do dziesięciu lat więzienia.

bb