Nocą temperatura na zewnątrz spada do kilku stopni, a w mieszkaniach jest zimno - skarży się mieszkaniec osiedla Grunwaldzkiego w Bielsku-Białej, który pyta kiedy zaczną grzać. Therma odpowiada, że sezon grzewczy rozpoczęła w sobotę i od tego dnia odbiorcy zgłaszający zapotrzebowanie otrzymują ciepło. Decyzja w tej sprawie należy do administracji budynku.

Do Bielska-Białej dotarła astronomiczna jesień. W nocy z niedzieli na poniedziałek temperatura nocą spadła do 6 st. C, tylko nieznacznie cieplejsza była poprzednia noc. - Mieszkam na osiedlu Grunwaldzkim, w nocy robi się naprawdę zimno przy obecnych temperaturach, aż strach dzieci kąpać, bo zimno w mieszkaniu - pisze Czytelnik. W ślad za tymi informacjami zapytaliśmy w Thermie kiedy rozpocznie się sezon grzewczy i ciepło systemowe popłynie do mieszkańców.

Jak dowiadujemy się w spółce ciepłowniczej, sezon grzewczy rozpoczął się w sobotę, ale to odbiorcy decydują kiedy rozpoczną grzanie w swoich budynkach. - Therma podejmuje decyzję o rozpoczęciu sezonu grzewczego w momencie, gdy widzimy, że odbiorcy zgłaszają zapotrzebowanie na ciepło. Nie ma sztywnych dat, determinują nas zawsze warunki atmosferyczne, które stwarzają konieczność ciągłego dostarczania ciepła do naszych odbiorców - słyszymy w spółce.

Kim dla Thermy jest odbiorca? To zarządca budynku, spółdzielnia czy firma, która ma podpisaną umowę ze spółką. - Mieszkaniec budynku wielorodzinnego powinien zgłosić się do swojego administratora lub zarządcy o rozpoczęcie sezonu grzewczego. Jeśli zarządca wystąpi do nas o uruchomienie dostaw ciepła, wtedy rozpoczyna się sezon grzewczy w budynku - dodają w Thermie.

bak