Bielsko-Biała jako jedno z nielicznych miast w Polsce może się poszczycić posiadaniem na swoim terenie gór z prawdziwego zdarzenia. Jeżeli interesujesz się ekologią i botaniką naszego terenu, to nie powinieneś przegapić spaceru przyrodniczego, który poprowadzi znany ekspert z zakresu botaniki i ekologii. Podczas wyprawy uważne oko dostrzeże ślady historycznego użytkowania tych rejonów miasta. Wstęp wolny, obowiązują zapisy.

Edukacyjny spacer przyrodniczy pn. Bielsko-Biała - miasto w otoczeniu górskich lasów odbędzie się w sobotę, 24 września. Tego dnia odbędą się dwie tury spaceru - o godz. 10:00 oraz 13:00. Miejsce zbiórki wyznaczono na Błoniach przy górnym wejściu.

- W trakcie spaceru nie opuścimy więc miasta, a nie dość, że odwiedzimy potężne Karpaty, ciągnące się łukiem od Rumunii do Austrii, to jeszcze poznamy lasy o charakterze zbliżonym do naturalnego i nauczymy się, jak można je rozpoznać. Uważne oko w trakcie spaceru będzie mogło dostrzec ślady historycznego użytkowania tych terenów - zawsze w jakimś stopniu oddziałującego na środowisko, a uważne ucho dowie się czym jest ekologia i dlaczego nauka ta jest tak ważna dla przetrwania ludzkiej cywilizacji - zachęcają organizatorzy.

Organizatorami wydarzenia są wydział ochrony środowiska i energii Urzędu Miejskiego oraz Polska Szkoła Dendrologii i Arborystyki. Spacer poprowadzi dr Wojciech Zarzycki - nauczyciel akademicki, edukator i autor licznych artykułów i książek z zakresu botaniki i ekologii. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy: [email protected]

bb