Sierpień w Bielsku-Białej zapowiada się bardzo muzycznie. Letnia Scena Sfery powered by Cavatina Hall od początku miesiąca rusza z kolejnymi koncertami. Organizatorzy poinformowali o zmianie w programie cyklu. W piątek, 5 sierpnia zamiast Julii Marcell wystąpi latynoski zespół Juanky & Sabrosura Viva.

Juanky, czyli Juan Carlos Hechavarria Leon to pochodzący z Kuby muzyk, który wieloletnie doświadczenie sceniczne zdobywał w takich zespołach, jak SalsaCentral czy Jose Torres & Havana Dreams. W październiku 2020 założył grupę Juanky & Sabrosura Viva, która wykonuje szeroki repertuar muzyki latynoskiej - od salsy przez bachatę aż po bolero, zarówno w kompozycjach autorskich, jak i w formie coverów, porywając słuchaczy do zabawy i tańca.

Koncert Juanky & Sabrosura Viva na Letniej Scenie Sfery powered by Cavatina Hall rozpocznie się o godz. 18:00. Zespół zaprezentuje bielszczanom utwory na dobrze znanych instrumentach, takich jak pianino i saksofon, a także tych bardziej egzotycznych - timbalesach, bongosach i kongach. Do tańca uczestników zagrzewać będzie obecność szkoły tańca Cubana, która szkoli uczniów w ponad dziesięciu technikach tanecznych na różnych poziomach zaawansowania.

Dla wszystkich biorących udział w koncercie przygotowano strefę relaksu. Organizatorzy zapraszają do skorzystania z bogatej oferty gastronomicznej 25 restauracji i kawiarni znajdujących w Galerii Sfera. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

W kolejne sierpniowe piątki na Letniej Scenie Sfery powered by Cavatina Hall zaprezentują się jeszcze SalsaCentral (12.08), Kasia Lins (19.08) oraz Skubas (26.08). Portal bielsko.biala.pl jest tradycyjnie patronem medialnym letniego cyklu koncertów przed Galerią Sfera.

bb