Niezwykle nowocześnie i funkcjonalnie prezentuje się po przebudowie Przedszkole nr 4 przy ul. Kazimierza Wielkiego w Bielsku-Białej. Dzięki inwestycji od września uruchomionych tam zostanie sześć dodatkowych oddziałów przedszkolnych, a w każdym sala zabaw i toaleta. Przebudowano także zewnętrzny plac zabaw, pojawiły się nowe rośliny i drzewa.

Rozbudowa przedszkola ruszyła na początku 2021 roku. Kontrakt realizowało Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego, które za realizację zadania miało otrzymać 14 mln zł. Od września w Przedszkolu nr 4 będzie można otworzyć dodatkowych sześć oddziałów przedszkolnych, a w każdym z nich dostępna będzie sala zabaw i toaleta. W ramach inwestycji powstały szatnie, pomieszczenia gospodarcze, zaplecze kuchenne, magazyny oraz sanitariaty.

Przebudowano istniejący plac zabaw oraz taras zewnętrzny, wykonawca nasadził niską i ozdobną zieleń oraz nowe drzewa. Inwestycja obejmowała również zagospodarowanie terenu wokół obiektu - zbudowane zostały parkingi, chodniki i jezdnie, plac zabaw oraz wiatę śmietnikową. Teren jest na nowo ogrodzony.

Uwagę przechodniów przykuwa elewacja budynku, która w części wykonana została z systemowych ścian w konstrukcji stalowej, częściowo wypełnionych szkłem, a częściowo płytami HPL. Pozostałą część ściany wykonano z tynku dekoracyjnego oraz spieków kwarcowych.

bak

Foto: MC