Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia, Ośrodek Integracji Obcokrajowców myBB oraz bielski samorząd zapraszają do wspólnej zabawy. Od jutra aż do 2 lipca na terenie Bielska-Białej odbywać się będą liczne wydarzenia z cyklu Od Jana do Ivana. W programie m.in. koncerty, zabawy i animacje na Rynku, piknik w Parku Słowackiego, warsztaty oraz wspólne granie i śpiewanie z całego świata. PROGRAM

* 24 czerwca godz. 19, Rynek, Od Jana - otwarcie wystawy Julii Ogińskiej prezentującej portrety osób, które uciekły przed wojną w Ukrainie, godz. 19.30 koncert „Słowianie” zespołu Kosy, pokaz Teatru Ognia Tesserakt.

* 25 czerwca godz. 15-19, Park Słowackiego - piknik wielokulturowy wraz ze Szkołą Asystentów Międzykulturowych, będziemy poznawać się w międzynarodowym gronie, robić origami, malować koszulki, jeść potrawy narodowe, tańczyć i ćwiczyć jogę oraz relaksację, zabierzcie ze sobą maty do ćwiczeń i koce piknikowe.

* 27 czerwca, godz. 18.30, Ośrodek MyBB, Krasińskiego 5a - warsztaty fotograficzne „Moje miejsce” prowadzone przez Datura Studio i Leszka Buzderewicza, Zabierzcie swoje aparaty w smartfonach i przypominamy, że za każdym narzędziem stoi twórca, nie liczy się sprzęt, a otwarta głowa.

* 28 czerwca, godz. 16.30, Rynek - zabawy i animacje dla dzieci.

* 28 czerwca, godz. 18.30, Ośrodek myBB, Krasińskiego 5a - zajęcia relaksacyjno-oddechowe, prowadzi Emilia Bizoń, studentka fizjoterapii pokaże Wam, jak ruch, nawet niewielki może zmienić wiele szczególnie w połączeniu z oddechem, zabierzcie ze sobą matę do ćwiczeń.

* 30 czerwca, godz. 16.30, Rynek - mini gra miejska dla dzieci.

* 30 czerwca, godz. 18.30, Ośrodek myBB, Krasińskiego 5a - warsztaty zielarskie, pt. „Robimy macerat z dziurawca”, obowiązuje składka 5 zł na materiały, prowadzi Maria Rózga, edukatorka, trenerka, animatorka, działaczka społeczna. W Fundacji współtworzy i realizuje warsztaty z edukacji ekologicznej, podczas których uczestnicy i uczestniczki spędzają czas w naturze, bawiąc się, ucząc, obserwując i współdziałając.

* 1 lipca, godz. 18.30, Ośrodek myBB, Krasińskiego 5a - jam session wspólnie z World Cafe, granie i śpiewanie z całego świata. Na warsztaty filmowe, zielarskie i wtorkową relaksacje obowiązują zapisy TUTAJ.

* 2 lipca, godz.18.30, Rynek, Do Ivana - koncerty z muzyką i śpiewem ukraińskim, wspólne tańce, robienie lalek motanek i wianków, pokaz Teatru Ognia Tesserakt.

Projekt święta od Jana do Ivana jest częściowo finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny.

bb