Nocny pokaz dirt jumpingu połączony z fire show będzie jedną z wielkich atrakcji Happy Bike Beskidy, hitu na starcie wakacji 2022 w Bielsku-Białej. To pierwsza edycja beskidzkiego festiwalu rowerowego, która w najbliższy weekend odbędzie się u podnóża tras rowerowych Enduro Trials, czyli na bielskich Błoniach. PROGRAM

Impreza rozpocznie się już 24 czerwca, ale główne pokazy odbywać się będą 25 i 26 czerwca. Jej formuła zakłada połączenie sportu, rekreacji i zabawy. Będą koncerty, warsztaty dla dzieci, szkolenia, zawody oraz targi i testy sprzętu rowerowego. Główną atrakcją festiwalu mają być pokazy dirty jumpingu, w których wezmą udział najlepsi zawodnicy z całego kraju. Publiczność podziwiać będzie ewolucje na wysokości około 6 m. W tym celu powstaną specjalne skocznie.

Udział w bielskim festiwalu zapowiedział m.in. Dawid Godziek, jeden z najlepszych na świecie zawodników slopstyle MTB, złoty medalista x games, uczestnik Pucharu Świata FMB World Tour, który jest obecnie jedną z ikon rowerowego freestylu na świecie. Będzie także Kamil Kobędzowski ze światowej czołówki w konkurencji MTB stunt, organizator zawodów o miano najlepszego zawodnika globu i jeden z prekursorów tej dyscypliny.

W programie festiwalu Happy Bike Beskidy znajdziemy m.in.:
- dirt jumping & fire show z udziałem Dawida Godźka - sobota, 25 czerwca od 14.00 co godzinę oraz największy pokaz nocny wraz z fire show o 21.30
- targi i testy sprzętu rowerowego z profesjonalistami
- pokaz MTB Stunt w wykonaniu Kamila Kobędziowskiego - niedziela od 12.00 co godzinę
- szkolenia rowerowe (enduro, pumptrack, technika jazdy dla najmłodszych, nauka serwisowania)
- zawody na pumptracku - sobota
- spotkania z zawodnikami
- dj i koncert od godz. 18.00, gwiazdą wieczoru będzie zespołu Cukier - godz. 20.00
- warsztaty cukiernicze z Piekarnią Cukiernią Bronowscy oraz warsztaty stomatologiczne z kliniką Dental Care
- pokazy klubów sportowych, zajęcia pilates.
 
Imprezą towarzyszącą będzie Bike Expo Narodowy, gdzie odbędzie się wielka wystawa rowerów połączona z możliwością ich testowania. Więcej szczegółowych informacji o wydarzeniu znajdziesz TUTAJ.
 
bb