W nietypowy sposób przebiegała dzisiejsza procesja Bożego Ciała w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej. Publiczne dziękczynienie Bogu rozpoczęło się w odległym zakątku parafii - na osiedlu Sarni Stok. Stamtąd wierni przeszli kilkukilometrową trasą do kościoła przy dworcu. Starsi i schorowani mieli możliwość przejazdu Ciuchcią Beskidzką.

W tym roku procesja Bożego Ciała w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej rozpoczęła się na osiedlu Sarni Stok. O godz. 10 uczestnicy ruszyli w kierunku kościoła przy dworcu, zatrzymując się przy kolejnych ołtarzach. Procesja dziękczynna za eucharystyczną obecność Boga podążała ulicami Kozią, Krecią, Sarni Potok, Filarową, Kolumnową, Błotną i Struga.

Niektórzy wierni mieli możliwość przejazdu kilkukilometrowej trasy Ciuchcią Beskidzką. Bezpośrednio po zakończeniu procesji odprawiona została msza. Wydarzenie zgromadziło licznie całe rodziny, dzieci komunijne sypały kwiaty, ministranci uroczyście dzwonili na dzwonkach, przedstawiciele lokalnej społeczności nieśli sztandary. Ciuchcia Beskidzka będzie kursowała na trasie procesji do godz. 14:00.

Tekst i foto: ak