Kolejny rok z rzędu nie odbędzie się piknik lotniczy w Aleksandrowicach. Aeroklub Bielsko-Bialski zamiast podniebnych pokazów planuje zorganizowanie dnia otwartego, który odbędzie się w pierwszy weekend września przy okazji Dni Bielska-Białej. Coroczna impreza, która na stałe wpisała się do kalendarza letnich wydarzeń naszego miasta po raz ostatni odbyła się w 2019 roku.

Nie mamy dobrych wiadomości dla miłośników lotnictwa w naszym mieście - trzeci rok z rzędu nie odbędzie się piknik lotniczy w Bielsku-Białej. Jak słyszymy, powodem nie zorganizowania imprezy była niepewne sytuacja pandemiczna na początku roku. - To wtedy zapada decyzja i ustalany jest kalendarz i atrakcje pokazów, w uzgodnieniu z terminami innych imprez w kraju - usłyszeliśmy w Aleksandrowicach. Aeroklub Bielsko-Bialski w zamian za piknik planuje zorganizowanie dnia otwartego w pierwszy weekend września, czyli w trakcie świętowania Dni Bielska-Białej.

Ostatni raz piknik lotniczy na bielskim lotnisku odbył się na przełomie sierpnia i września 2019 roku. W Aleksandrowicach po wielu latach zabrakło pokazów z udziałem samolotów Sił Powietrznych RP, w dodatku z powodu awarii silnika nie doleciała gwiazda pokazów Łukasz Czepiela, pilot Red Bull Air Race. Mogliśmy za to podziwiać m.in. pokazy akrobacji w wykonaniu grupy FireBirds, szybowca Perkoz oraz występ Macieja Pospieszyńskiego samolotem Extra 330.

Dwie kolejne imprezy w 2020 i 2021 roku, podobnie jak tegoroczna, nie odbyły się z powodu sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. Aeroklub zapewnia, że tradycja organizacji pikniku nie została porzucona i czynione będą starania, by piknik lotniczy powrócił w 2023 roku.

bak