Dodatkowe kursy linii nr 16 w soboty, niedziele i święta na skróconej trasie przejazdu pomiędzy przystankami Wapienica Zapora - Lotnisko zapowiada Urząd Miejski w Bielsku-Białej. Dla zmotoryzowanych turystów zaproponowana została możliwość pozostawienia samochodu na dwóch parkingach zlokalizowanych wzdłuż trasy przejazdu autobusów.

Jak informuje wydział komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, rozkład jazdy dodatkowych kursów został skoordynowany przesiadkowo w obu kierunkach na przystankach Wapienica Centrum z liniami nr 7, 10 i 20,  zapewniając dojazd do terenów rekreacyjnych Doliny Wapienicy.

W porównaniu do wprowadzonego w ub. roku pilotażu wydłużono trasę przejazdu dodatkowych kursów do pętli Lotnisko. Dzięki zmianom ulegnie polepszeniu połączenie do terenów rekreacyjnych. Dla zmotoryzowanych turystów zaproponowana została możliwość pozostawienia samochodu na dwóch parkingach zlokalizowanych wzdłuż trasy przejazdu linii:
- przy ul. Jaworzańskiej (obok Szkoły Podstawowej nr 32) - przesiadka do autobusu linii nr 16 na przystanku Wapienica Centrum;
- przy ul. Jaworzańskiej (obok Ssadionu lekkoatletycznego Sprint) - przesiadka do autobusu linii nr 16 na przystanku Wapienica Stadion.

Dodatkowe kursy uruchomione zostaną w okresie od 4 czerwca do 25 września 2022. Nowe rozkłady jazdy są już dostępne w aplikacji OnTime oraz na stronie przewoźnika.

bb

Foto: Komunikacja Miejska w Bielsku-Białej