12-letnia dziewczynka kilkukrotnie ugodzona nożem na ul. Grota-Rowieckiego nadal przebywa na oddziale intensywnej terapii Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach-Ligocie. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal, nastolatka została wybudzona ze śpiączki farmakologicznej.

Wczoraj minął tydzień od tragicznych wydarzeń, jakie rozegrały się przed budynkiem Szkoły Podstawowej nr 22 w Bielsku-Białej, gdy wychodzącą z budynku nastolatkę zaatakował nożem 41-letni mężczyzna mieszkający w pobliskim bloku. 12-latka od 5 maja leczona jest w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach-Ligocie, dokąd kilka godzin po zdarzeniu przetransportowano ją śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- Stan jest nadal ciężki, ale ustabilizowany. Pacjentka przebywa na oddziale intensywnej terapii - mówi Wojciech Gumułka, rzecznik placówki. Jak ustaliliśmy nieoficjalnie, dwa dni temu nastolatka została wybudzona ze śpiączki farmakologicznej. To kolejne dobre informacje na temat jej stanu zdrowia, które pozwalają zakładać, że w najbliższych dniach zostanie przewieziona z OIOM-u na oddział chirurgii dziecięcej.

bak

Foto: Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka/Facebook