W rejonie placu Chrobrego i ul. Wzgórze w Bielsku-Białej policja zatrzymała wczoraj dwóch mężczyzn w wieku 19 i 21 lat. Obaj są podejrzewani o to, że z przedmiotem przypominającym broń palną wtargnęli na stację benzynową i do butiku w centrum miasta.

Do zdarzenia doszło wczoraj po południu. Mężczyźni w wieku 19 i 21 lat posługując się przedmiotem przypominającym broń palną, wtargnęli na stację benzynową przy ul. Wałowej, a następnie do butiku przy ul. 11 Listopada. Kilkadziesiąt minut później zostali zatrzymani w rejonie placu Chrobrego i ul. Wzgórze dzięki pomocy świadka. Jak informuje asp. szt. Roman Szybiak, p.o. oficera prasowego bielskiej policji, obaj przebywają w policyjnym areszcie.

Trwają czynności w sprawie, które prowadzone są przez policjantów z pionu kryminalnego pod nadzorem bielskiej prokuratury. W najbliższych godzinach zapadnie decyzja w sprawie kwalifikacji prawnej czynu i postawieniu zarzutów obu mężczyznom, a także ewentualnego zastosowania wobec nich środków zapobiegawczych.

bak