Były policjant zastąpił emerytowanego strażaka na stanowisku naczelnika wydziału zarządzania kryzysowego w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej. Jak ustalił portal, w ostatnich dniach ze stanowiskiem pożegnał się Adam Caputa, którego zastąpił Krzysztof Gałuszka. To awans wewnątrz struktury magistratu, bo Gałuszka był dotąd zastępcą naczelnika wydziału komunikacji.

Adam Caputa został naczelnikiem wydziału zarządzania kryzysowego w maju 2017 roku, gdy wygrał konkurs i zastąpił Mikołaja Jakimowicza. Caputa to b. strażak, który odszedł na emeryturę po 38 latach służby w Państwowej Straży Pożarnej, gdzie w latach 2007-17 pełnił funkcję komendanta miejskiego w Bielsku-Białej.

63-letni Adam Caputa, który jest także radnym Powiatu Bielskiego, niedawno odszedł ze stanowiska. Jak ustalił nasz portal, w ostatnich dniach objął je Krzysztof Gałuszka. Do zmiany nie doszło w drodze konkursu, bo jest to awans wewnętrzny w strukturach bielskiego magistratu. Dotychczas nowy szef zarządzania kryzysowego był zastępcą naczelnika wydziału komunikacji, którym został w ub. roku w drodze konkursu.

51-letni Gałuszka jest emerytowanym policjantem, absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Przez wiele lat związany z bielskim garnizonem i wydziałem ruchu drogowego, którym kierował w latach 2009-15. Następnie był zastępcą i pierwszym zastępcą komendanta miejskiego policji w Bielsku-Białej. Później w stopniu inspektora kierował Komendą Miejską Policji w Jaworznie. Służbę zakończył w 2021 roku.

bak

Na zdjęciu: na pierwszym planie Krzysztof Gałuszka, fot. Policja