Wiecie kim są Dagmara Zmaczyńska i Klaudia Kucharska? Pierwsza to pochodząca z Żywca Miss Świata Nastolatek (Teen Model of the World 2001), a druga to bielszczanka, która została Miss Polski Nastolatek w 2017 roku. Pod koniec maja odbędzie się gala finałowa najstarszego i najbardziej prestiżowego konkursu piękności w regionie. Przedstawiamy dziewięć kandydatek do korony Miss Beskidów Nastolatek 2022 i rozpoczynamy doroczny plebiscyt, w którym Czytelnicy wybierają Miss Nastolatek portalu bielsko.biala.pl. Zachęcamy do głosowania!

Trwają przygotowania do finału kolejnej edycji konkursu Miss Beskidów Nastolatek odbywającego się w ramach wyborów Miss Polski Nastolatek. W tym roku o koronę najpiękniejszej ubiega się dziewięć ślicznych dziewcząt. Każda z nich marzy o tytule Miss Beskidów Nastolatek 2022, który otworzy im drogę na okładki kolorowych pism, do filmu i telewizji czy na na pokazy mody w kraju i za granicą. Zwyciężczynię poznamy na gali finałowej konkursu, która odbędzie się 29 maja (początek godz. 18.00) w Hotelu Żywieckim Medical SPA & Sport w Przyłękowie.

Już teraz jednak Czytelniczki i Czytelnicy mogą wybrać Miss Nastolatek portalu bielsko.biala.pl. Przedstawiamy zdjęcia oraz krótkie wizytówki wszystkich kandydatek do tytułu Miss Beskidów Nastolatek 2022. Zwyciężczynią plebiscytu zostanie ta z nich, której zdjęcia zdobędą największą liczbę głosów (każdy może oddać tylko jeden głos). Głosowanie zamkniemy 24 maja 2022 o godz. 12.00, a następnie przeliczymy głosy i poinformujemy na łamach portalu o wynikach naszej zabawy. Wręczenie nagrody dla Miss Nastolatek Internetu nastąpi na gali w Przyłękowie.

Julia Czerny
Racibórz
lat 17/166 cm

Jest uczennicą Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu. Od dłuższego czasu interesuje się ekonomią. Jest troskliwą oraz zawsze uśmiechnięta dziewczyną. Jej pasją jest taniec. Tańczy w zespole " Łężczok" w Zawadzie Książęcej. Jest zafascynowana światem modelingu i fotomodelingu. Od zawsze chciała stać przed obiektywem i tak trafiła do agencji Grabowska Models. Chciałaby rozwijać się w tym kierunku oraz uczyć się nowych rzeczy w świecie modelingu. Uwielbia pisać, by przelewać swoje myśli i odczucia na papier. Pisze do szkolnej gazetki WBREW oraz angażuje się w życie szkoły. Lubi piec ciasta i czytać książki. Ma wiele pasji. Cieszy się z każdego dnia. We wszystkim oraz w każdym zauważa dobro.

Zuzanna Balonek
Zator
17 lat/171 cm

Zuzanna jest uczennicą drugiej klasy Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego o profilu biologiczno-chemiczno-matematycznym. Jej pasją od dziecka był taniec. Pierwszy raz stanęła na scenie, gdy miała trzy latka. Uwielbia taniec latynoamerykański, który trenowała dziewięć lat. To właśnie z grupą Bingo ze Szkoły Tańca Astra odnosiła sukcesy na poziomie międzynarodowym: wielokrotne mistrzostwo Polski oraz mistrzostwo Europy. Od kilku lat interesuje się również modelingiem i fotomodelingiem. Miała okazję prezentować piękne suknie podczas targów ślubnych w Bielsku-Białej oraz w Katowicach. Lubi śpiewać i recytować. Z sukcesami brała udział konkursach wokalnych. Jest osobą pozytywną, ambitną i pracowitą. Spełnia swoje marzenia oraz realizuje wyznaczone cele.

Lena Olearczyk
Bielsko-Biała
lat 16/169 cm

Jest uczennicą pierwszej klasy Technikum Ekonomicznego nr 4 w Bielsku-Białej na profilu technik ekonomista. Jej pasją od dziecka jest taniec, obecnie specjalizuje się w tańcu współczesnym/ modern jazz. Taniec jest bardzo ważną częścią jej życia. Treningi, turnieje i pokazy sprawiają, że jest szczęśliwa. Wie wtedy, że godziny spędzone na sali treningowej nie były na marne. Drugą bardzo ważną pasją, z którą wiąże przyszłość jest modeling. Przygodę z modelingiem zaczęła niedawno. Miała okazję brać udział w tegorocznych targach ślubnych w Katowicach. Sesje zdjęciowe, pokazy mody i cała reszta związana ze światem modelingu pomaga jej być pewną siebie i spełniać marzenia. Jest osobą ambitną, dążącą do wyznaczonych celów. Zawsze idzie po swoje i nigdy nie odpuszcza.

Amelia Piech
Bestwina
lat 15/171 cm

Jest uczennicą drugiej klasy technikum na kierunku technik fotografii i multimediów w ZSTiH. Interesuje się sportem, fotografią i modelingiem. Sport towarzyszy jej od dziecka. Lubi biegać, jeździć na rolkach, przez kilka miesięcy trenowała boks. W przyszłości chce zostać fotografem modowym lub otworzyć własne studio fotograficzne. Przygodę z modelingiem zaczęła niedawno, biorąc udział w kursie modelingu organizowanym przez agencję Grabowska Models. W wolnym czasie spotyka się z znajomymi, czyta książki lub ćwiczy. Jest osobą ambitną, pracowitą i dążącą do spełnienia marzeń.

Zofia Rasińska
Katowice
lat 16/172 cm

Niedawno rozpoczęła edukację w LO o profilu matematyczno-geograficznym. Uwielbia przebywać nad wodą i spędzać czas z najbliższymi. Ceni przyjaźń i szacunek do drugiego człowieka. Sport towarzyszy jej od najmłodszych lat. Wychowała się, tańcząc w szkole baletowej, a od kilku lat poznaje nowe style tańca. Jej marzeniem są studia za granicą dlatego kilka lat temu rozpoczęła naukę języka francuskiego. Stara się z optymizmem podchodzić do życia i nigdy się nie poddawać. Odkąd pamięta lubiła stać przed obiektywem, a modeling był jej ukrytym marzeniem.

Paulina Wajdzik
Bielsko-Biała
lat 15/165 cm

Uczennica pierwszej klasy szkoły średniej na profilu technik technologii żywności. Jest duszą towarzystwa. Lubi pomagać innym. Uwielbia śpiewać, słuchać muzyki, piec torty i odkrywać różne nowe miejsca. Uczęszcza na zajęcia z emisji głosu, śpiewa muzykę rozrywkową i klasyczną. Bardzo lubi spędzać czas ze swoimi przyjaciółmi i rodziną. W przyszłości chciałaby zostać piosenkarką i poprzez muzykę nieść ludziom radość, dobrą energię i miłość do muzyki. Marzy również o małej cukierni z pysznymi ciastami i tortami własnej roboty.

Nikola Słabosz
Sarnów
lat 16/172 cm

Jest uczennicą trzeciej klasy o profilu medialno-prawnym IV Liceum Ogólnokształcącego oraz drugiej klasy Szkoły Muzycznej II stopnia im. Jana Kiepury. Te dwie szkoły oraz dodatkowo studio tańca są źródłami jej muzyczno-aktorskich pasji. Od najmłodszych lat śpiewa, występuje na scenie i tańczy (w 2018 zdobyła razem z grupą tytuł mistrza Polski w kategorii junior jazz i reprezentowała Polskę na mistrzostwach Europy w cheerleadingu, a aktualnie tańczy modern jazz). Dwa lata temu rozpoczęła samodzielną naukę gry na gitarze, ukulele i pianinie, a teraz te instrumenty stanowią nieodłączną część jej życia.

Sylwia Łaś
Czechowice-Dziedzice
lat 15/172 cm

Uczennica pierwszej klasy LO w Bielsku-Białej. Mówi, że sport dominował w jej życiu od dziecka. Najpierw pływała, grała w koszykówkę aż zaczęła trenować lekkoatletykę, która została z nią do dziś. Modeling pojawił się w jej życiu ok. pięć lat lat temu, gdy jako dziecko brała udział w pokazach mody. Wtedy była to dla niej niesamowita zabawa i nie sądziła, że zacznie jej to sprawiać dużą radość i przerodzi się w coś poważniejszego. Podchodzi do życia pozytywnie i nie ma u niej czegoś takiego, jak czas wolny czy też nuda.

Karolina Piksa
Zebrzydowice
lat 16/173 cm

Uczennica drugiej klasy LO w Cieszynie. Ma wiele zainteresowań. Jednym z nich jest sport, który towarzyszy jej od dziecka. Tańczyła balet rosyjski, grała w tenisa oraz piłkę ręczną. Reprezentowała poprzednią szkołę jako kapitan drużyny. Odnosiła sukcesy na różnego rodzaju zawodach sportowych. Aktualnie tańczy pole dance. Spełnia swoje marzenia w modelingu, który otworzył jej drzwi na nowe możliwości. Bardzo lubi podróżować, poznawać świat i nowych ludzi. Kocha zwierzęta. Jest osobą ambitną, pewną siebie oraz zawsze uśmiechniętą. Nie poddaje się i dąży do wyznaczonych celów.

Foto: Sławomir Jurczak

Organizatorem konkursu Miss Beskidów Nastolatek jest agencja Grabowska Models, a portal bielsko.biala.pl jest jego patronem medialnym.

Aktualizacja, 24 maja 2022 godz. 13.01. Sylwia Łaś wygrała nasz doroczny plebiscyt i została Miss Nastolatek portalu.bielsko.biala.pl 2022. Gratulujemy! Oficjalne ogłoszenie wyników głosowania i wręczenie nagrody nastąpi na gali w Przyłękowie. Do zobaczenia!