Widok tańczących mam z maluszkami przytulonymi do nich w specjalnych chustach zaskoczył dziś przechodniów na placu Ratuszowym w Bielsku-Białej. Tanecznym krokiem panie z dziećmi przeszły ul. 11 Listopada na plac Chrobrego i Rynek. W ten sposób sławią radosne macierzyństwo i promują ideę chustotańców.

W BCK w Bielsku-Białej działa jedyna w Polsce grupa chustotańców złożona z 38 mam. Panie tańczące z dziećmi w chustach tworzą grono, które pragnie nie tylko poruszać się w bliskości ze swoimi pociechami ukołysanymi układami choreograficznymi, ale także integruje się z osobami przeżywającymi podobny okres w życiu, dzieląc się swoimi doświadczeniami, radościami i problemami.

Kilka dni temu bielskie mamy nagrały teledysk, który weźmie udział w międzynarodowym konkursie #IMAsivo, którego gospodarzem jest Meksyk. Z okazji Europejskiego Tygodnia Bliskości panie przeszły dziś z placu Ratuszowego na Rynek ulicą 11 listopada. Przy ratuszu, Reksiu, na Pigalu i na Rynku wykonały układy choreograficzne i tańcząc w rytm zadanej w konkursie muzyki, promowały aktywne i pogodne macierzyństwo.

Foto: Piotr Bieniecki