Czy wiesz, jak powstały okulary korekcyjne? Dlaczego należy je nosić, a także gdzie można kupić modne wzory okularów? Sprawdź teraz, zapoznając się z naszą listą ciekawostek o okularach korekcyjnych.

Kształt oprawki może zwiększyć atrakcyjność twarzy

Czy zauważyłeś, że wiele osób w okularach wygląda lepiej niż bez nich? Tajemnicą sukcesu jest tu dobrze dobrany kształt oprawki. Wybierając konkretny model okularów, należy wziąć pod uwagę także względy wizualne i dobrać oprawki do twarzy. Aby okulary pasowały do twarzy, trzeba kierować się zasadą kontrastu, tzn. do okrągłej twarzy dobieramy okulary z kwadratowymi oprawkami, natomiast do bardziej kwadratowych rysów - okulary z okrągłymi oprawkami.

Okulary korekcyjne posiadają filtry i uszlachetnienia

Wybierając okulary korekcyjne np. w sklepie internetowym https://www.wokularach.pl/okulary-korekcyjne, można zakupić takie z uszlachetnieniami typu antyrefleks czy filtr chroniący przed działaniem promieniowania UV na oko albo przed działaniem światła emitowanego przez urządzenia elektroniczne, np. ekrany komputerów - czyli z powłoką Blue Control.

Istnieje muzeum okularów

Historię okularów można poznać lepiej, odwiedzając np. francuskie muzeum okularów położone w wiosce Tai w Dolomitach. Można tam zapoznać się z różnymi ciekawostkami dotyczącymi okularów.

Oprawki tworzone są z różnych materiałów

Obecnie oprawki do okularów korekcyjnych są tworzone z różnego rodzaju materiałów. Do najbardziej popularnych typów zalicza się oprawki wykonane z plastiku czy aluminium. Nieco bardziej zadziwiające są te zrobione z złota, platyny, drewna, skóry, a nawet muszelek.

Statystyki wskazują, że ponad połowa krótkowidzów ma wyższe wykształcenie

Kiedyś noszenie okularów korekcyjnych wiązano ze zużyciem wzroku w wyniku częstego czytania. Dziś problem wady wzroku nie dotyczy jedynie osób, które są oczytane. Warto jednak zwrócić uwagę, że jak wskazują badania przeprowadzone przez University Medical Center w Niemczech, aż 54 proc. krótkowidzów ma wykształcenie wyższe.

Dobrze dobrane okulary mogą spowolnić rozwój wady wzroku

Należy pamiętać, że noszenie okularów korekcyjnych nie zniweluje wady. Jednakże jeżeli zostaną one w poprawny sposób dobrane przez specjalistę od ochrony wzroku - optometrystę lub lekarza okulistę - mogą spowolnić, a nawet zahamować rozwój wady. Warto też korzystać ze sprawdzonych sklepów internetowych, gdzie można kupić szkła korekcyjne cena   których nie jest wygórowana.

Aż 80 proc. ankietowanych w raporcie wokularach.pl przyznało się do noszenia okularów

Problem wad wzroku to już epidemia. W raporcie: https://www.wokularach.pl/blog/raport-o-okularach-polakow można przeczytać, że 80 proc. respondentów korzysta z okularów korekcyjnych na co dzień. Jeżeli więc masz wadę wzroku, nie jesteś w tym odosobniony. Warto jak najszybciej zadbać o jej korektę. Sprawdzone okulary męskie znajdziesz tu: https://www.wokularach.pl/okulary-korekcyjne-meskie.

Z noszeniem okularów korekcyjnych wiąże się wiele stereotypów

Jak wynika chociażby z przytoczonego powyżej raportu, użytkowanie okularów korekcyjnych zwłaszcza w przeszłości wywoływało wiele reakcji. Osobom noszącym okulary przyklejano różne etykietki, np. łatkę kujona, inteligenta albo osoby o słabym zdrowiu. Dziś okulary korekcyjne coraz częściej są elementem wizerunku konkretnej osoby i przestają być już powodem do (nieuzasadnionego) wstydu.

To kilka ciekawostek związanych z okularami korekcyjnymi. Jeżeli czujesz, że masz problem z widzeniem, koniecznie skontaktuj się ze specjalistą od ochrony wzroku i zbadaj się. Dzięki temu dowiesz się, czy masz wadę wzroku. Pamiętaj także o profilaktycznych badaniach wzroku. Wczesne wykrycie wady wzroku pozwoli na jej spowolnienie już na początkowym etapie.

Artykuł sponsorowany