Na aukcji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystawiony został reprint obrazu Stanisława Dziwisza z kapeluszem w formie muchomora. Zwycięzca otrzyma obraz i będzie mógł spotkać się z jego autorem - Tomaszem Kokottem. Galeria Bielska BWA poinformowała wczoraj, że budząca kontrowersję praca zdobyła nagrodę publiczności.

Jak czytamy w opisie aukcji, przedmiotem licytacji, z której dochód trafi na konto 30. Finału WOŚP jest jeden z trzech istniejących wydruków atramentowych obrazu Tomasza Kokotta pt. „Królestwo Grzybów” plus spotkanie z autorem w jego pracowni w Zabrzu. Pracę można było oglądać na wystawie prac 45. Biennale Malarstwa Bieska Jesień 2021.

- Jest jednym z wielu obrazów Tomka, w których autor podejmuje się komentarza do otaczającej nas rzeczywistości i manifestuje swoje poglądy w sprawach społecznie ważnych. Licytowany przedmiot to reprodukcja obrazu opatrzona białym marginesem, na papierze o wymiarach 84 cmx70 cm - czytamy. Reprint wystawiono na aukcję wczoraj, w sobotę rano jego cena wynosi ponad 700 zł - TUTAJ.

Galeria Bielskiej BWA poinformowała w mediach społecznościowych, że kontrowersyjny obraz zdobył nagrodę publiczności. - Znamy wyniki konkursu, w którym to publiczność decyduje o tym, który z obrazów zgromadzonych na wystawie finałowej jest najciekawszy. W wyniku głosowania, w którym wzięły udział 462 osoby, nagrodę publiczności otrzymał Tomasz Kokott za obraz „Królestwo grzybów” - poinformowała samorządowa instytucja kultury.

bak