Pracownicy ochrony jednego z centrów handlowych w Bielsku-Białej ujęli 38-letniego bielszczanina, który ukradł artykuły spożywcze o wartości 50 zł. Mężczyzna został doprowadzony do pomieszczenia dla ochrony, gdzie podczas oczekiwania na przyjazd wezwanego patrolu policji zniszczył kamerę monitoringu.

W środę w godzinach popołudniowych w hipermarkecie w centrum handlowym przy ul. Leszczyńskiej ochrona ujęła sprawcę kradzieży artykułów spożywczych o wartości blisko 50 zł. Towar był uszkodzony i nie mógł zostać przywrócony do sprzedaży.

Mężczyznę umieszczono w pomieszczeniu dla ochrony, gdzie podczas oczekiwania na przyjazd wezwanego patrolu policji zniszczył kamerę monitoringu, powodując straty na ponad 3 tys. zł. Kiedy na miejsce dotarli stróże prawa, 38-latek został zatrzymany, a policjanci z pierwszego komisariatu przyjęli zawiadomienie o zniszczeniu mienia. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie blisko półtora promila alkoholu.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut zniszczenie mienia. Grozi mu kara nawet pięciu lat więzienia. Odpowie także za wykroczenie kradzieży i będzie musiał zapłacić za wszystkie spowodowane straty.

bb

Foto: Policja