Na ul. Tańskiego w Bielsku-Białej doszło dziś po południu do tragicznego wypadku drogowego. 23-letni kierujący osobowym audi zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z 43-letnim kierującym osobową kią. W wyniku poniesionych obrażeń pomimo podjętej reanimacji 43-latek zmarł.

Do wypadku doszło ok. godz. 15.10 na ul. Tańskiego. Według wstępnych ustaleń śledczych i policjantów z drogówki pracujących na miejscu zdarzenia, 23-letni kierujący audi, jadąc od ul. Cieszyńskiej w kierunku ul. Spółdzielców, z nieustalonej na chwilę obecną przyczyny wyjechał poza oś jezdni na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z 43-letnim kierującym pojazdem kia, który poruszał się w przeciwnym kierunku. Kierujący kią pomimo podjętej na miejscu reanimacji zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Na miejscu przez kilka godzin pracowali policjanci z drogówki, policyjni technicy i śledczy z KMP w Bielsku-Białej, a czynności nadzorowane były przez prokuratora oraz zastępcę naczelnika bielskiej drogówki. Droga była przez dłuższy czas nieprzejezdna. 23-latek kierujący audi w chwili zdarzenia był trzeźwy i miał uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

Dokładne przyczyny i okoliczności ustalają teraz policjanci z wydziału kryminalnego KMP w Bielsku-Białej.

bb