Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek o ponad 32,8 tys. nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w całym kraju. W Bielsku-Białej i powiecie bielskim w ciągu minionej doby potwierdzono 438 przypadków choroby COVID-19. Liczba osób na kwarantannie na terenie bielskiego sanepidu przekroczyła dziś barierę 10 tysięcy.

Ponad 32,8 tys. przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdziło w czwartek przed południem Ministerstwo Zdrowia. Minionej doby wyłącznie z powodu COVID-19 w całym kraju zmarło 78 osób, a kolejnych 237 ofiar śmiertelnych cierpiało również na inne choroby. Na kwarantannie jest ponad 619 tys. osób. W województwie śląskim odnotowano blisko 5 tys. nowych przypadków koronawirusa. Jest 28 zgonów, dwie osoby zmarły wyłącznie z powodu COVID-19.

W raporcie dla Bielska-Białej oraz powiatu bielskiego potwierdzono zakażenia koronawirusem u odpowiednio 225 i 213 osób. Minionej doby zmarły dwie zakażone osoby (jedna wyłącznie z powodu COVID-19). Na terenie działania bielskiego sanepidu na kwarantannie przebywa ponad 10,2 tys. mieszkańców naszego regionu. Wykonano ponad 1400 testów na obecność koronawirusa.

bak