Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto, które jest powszechnie obchodzone w całej Polsce. Każda wnuczka i każdy wnuk składa życzenia swoim dziadkom, czemu nierzadko towarzyszy upominek. Bardzo często pojawiają się jednak pytania - co można kupić babci i dziadkowi z okazji tego święta? Część z nas może mieć ograniczony budżet, jednak nie jest to problemem! Specjalnie dla Was przygotowaliśmy listę pięciu świetnych upominków dla babci i dziadka do 60 zł!

Pomysł 1: Skomponuj własną czekoladę

Jednym z najpopularniejszych pomysłów na prezent jest wręczenie słodkości w postaci czekolady lub bombonierki. Możliwość skomponowania własnej czekolady to ciekawa propozycja ukazująca klasyczny upominek w całkiem nowej odsłonie. Voucher o wartości 50 zł w zupełności wystarczy, by skomponować dwie wyjątkowe propozycje.

Dziadkowie będą mogli wybrać rodzaj czekolady oraz dobrać nawet do pięciu dodatków. Wśród dodatków znajdują się takie propozycje, jak grapefruit, pistacje, płatki róż, laski wanilii, a nawet jadalne złoto. Całość dodatkowo może zostać ozdobiona gustownym, eleganckim opakowaniem. Jesteśmy pewni, że tak przygotowana czekolada będzie smakować naprawdę pysznie!

Pomysł 2: Relaks w grocie solnej dla dwóch osób

Seniorzy nierzadko zmagają się z różnymi schorzeniami i problemami, które mogą wymagać odpowiedniej opieki. Mając to na uwadze, dobrym pomysłem na prezent dla babci i dziadka będzie prozdrowotne wyjście do groty solnej. Już kilkanaście minut spędzone w takim pomieszczeniu wykazuje korzystne działanie na układ nerwowy, oddechowy i krążeniowy.

Zgodnie ze zweryfikowaną wiedzą ekspertów, pobyt w grocie solnej obniża ciśnienie, łagodzi dolegliwości układu oddechowego, działa przeciwzapalnie i relaksacyjnie. Co istotne, grota solna posiada stosunkowo niewiele przeciwwskazań - nie zaleca się korzystania z tej atrakcji osobom z klaustrofobią, nadczynnością tarczycy i uczuleniem na jod. 

Pomysł 3: Wstęp do papugarni

Mawia się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, jednak papugi są równie wdzięcznymi stworzeniami. Potwierdzi to wstęp do papugarni, czyli atrakcja ciesząca tak samo najmłodszych, jak i tych nieco starszych. Wstęp do papugarni obejmuje możliwość zapoznawania się z ptakami przez nieograniczoną ilość czasu.

Wyobraź sobie uśmiech babci, gdy podfrunie do niej ara i będzie prosiła się, żeby ją pogłaskać! Albo satysfakcję dziadka, który mając nasiona i cząstki jabłka będzie mógł nakarmić z ręki papużkę nimfę! A ich zaskoczenie, gdy mówiąca papuga żako przywita ich od progu radosnym “dzień dobry”? Na pewno ta wizyta będzie niezapomniana i sprawi Twoim dziadkom ogromną radość!

Pomysł 4: Skomponuj własny trunek

Dość powszechnym pomysłem na prezent na Dzień Babci i Dziadka jest wręczenie wysokiej jakości butelki wina lub koniaku. Sami dziadkowie również tworzą swoje nalewki i inne alkoholowe trunki, by do podwieczorku zaserwować autorski napitek. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by podarować unikatową możliwość stworzenia autorskiego, wysokojakościowego alkoholu.

Do dziadków trafi ozdobnie zapakowana butelka, w której znajdą się płatki whiskey, bourbonu lub rumu. Obdarowani będą mogli wybrać kompozycję smakową płatków, którą następnie zaleją czystą wódką bądź spirytusem. Po kilkunastu dniach uzyskają oni esencjonalny trunek, który będzie doskonałym uzupełnieniem ciast, deserów lub zimowych herbatek.

Pomysł 5: Relaks w strefie saun

Kolejny prozdrowotny pomysł na prezent w naszym zestawieniu - wizyta w strefie saun dla dwojga. Kąpiele w saunie przynoszą szereg korzyści, zaczynając od ujędrnienia i oczyszczenia skóry przez ulgę w bólach mięśniowych, reumatycznych i kostno-stawowych aż po ogólne hartowanie organizmu. Sauna sucha, zwana sauną fińską szczególnie korzystnie wpływa na układ krążenia, a sauna turecka, czyli łaźnia parowa, doskonale działa na układ oddechowy.

Dodatkową atrakcją są olejki aromaterapeutyczne, które znakomicie relaksują i wprowadzają przyjemną woń. Ten upominek będzie dobry szczególnie dla tych seniorów, którzy ze względu na niską aktywność fizyczną lub stres cierpią na choroby cywilizacyjne.

Artykuł sponsorowany