Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek o ponad 16,8 tys. nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w całym kraju. W Bielsku-Białej i powiecie bielskim w ciągu minionej doby potwierdzono 240 przypadków choroby COVID-19. Jest aż dziewięć zgonów.

Ponad 16,8 tys. przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdziło w czwartek przed południem Ministerstwo Zdrowia. Minionej doby wyłącznie z powodu COVID-19 w całym kraju zmarło 138 osób, a kolejne 343 ofiary śmiertelne cierpiały również na inne choroby. W województwie śląskim odnotowano ponad 2 tys. nowych przypadków koronawirusa. Jest 78 ofiar śmiertelnych, z tego 12 osób zmarło wyłącznie z powodu COVID-19.

W raporcie dla Bielska-Białej oraz powiatu bielskiego potwierdzono zakażenia koronawirusem u odpowiednio 121 i 119 osób. Minionej doby zmarło aż dziewięć zakażonych osób (cztery wyłącznie z powodu COVID-19). Na terenie działania bielskiego sanepidu na kwarantannie przebywa obecnie 2,2 tys. mieszkańców naszego regionu. Wykonano ponad 1100 testów na obecność koronawirusa.

bak