Ogrodzenie elektrociepłowni w centrum Bielska-Białej zostanie wymienione - poinformowała spółka Tauron Ciepło w odpowiedzi na pismo radnych Rafała Ryplewicza i Maksymiliana Prygi. Wymiana szpecącego ogrodzenia ma rozpocząć się w tym roku i potrwać do końca 2023.

Interwencję w tej sprawie dwaj miejscy radni Rafał Ryplewicz i Maksymilian Pryga podjęli w sierpniu ub. roku. Wystąpili wtedy do zarządu spółki Tauron Polska Energia w Katowicach z oficjalną prośbą, by rozważyć modernizację ogrodzenia bielskiej elektrociepłowni od strony ul. Żywieckiej. Elektrociepłownia w ostatnich latach przeszła gruntowną przebudowę, a nieczynne zabudowania zostały wyburzone. Zdaniem radnych, stan płotu nie licuje z obecnym wyglądem ulicy.

- Otrzymaliśmy od mieszkańców liczne prośby o interwencję w sprawie przeprowadzenia remontu ogrodzenia Państwa zakładu mieszczącego się w Bielsku-Białej przy ul. Tuwima. Gołym okiem widać jego krzywiznę i duże ubytki farby. Płot sprawia wrażenie starego i bardzo wysłużonego - argumentowali radni.

Na pismo radnych odpowiedział wiceprezes zarządu spółki Tauron Ciepło, która jest właścicielem bielskiej elektrociepłowni. - Prowadzimy prace związane z wyceną i określeniem zakresu prac remontowych ogrodzenia. Wstępne szacunki wskazują,że znaczącym kosztem w planowanych pracach będzie zajęcie pasa drogowego przy ul. Żywieckiej, związanym z dostępem od strony chodnika do naprawy elementów ogrodzenia - pisze wiceprezes Jerzy Kuciński.

Przedstawiciel spółki Tauron Ciepło poinformował, że planowana jest etapowa wymiana ogrodzenia elektrociepłowni. Prace rozpoczną się w tym roku i potrwają do końca 2023.

bak