Liczne rodziny z dziećmi wzięły udział w uroczystej mszy, którą wczoraj, w Niedzielę Chrztu Pańskiego sprawował bp Roman Pindel w kościele na os. Karpackim w Bielsku-Białej. Liturgię transmitowała TVP Polonia. Oprawę muzyczną zapewnili chórzyści parafialni oraz dzieci i młodzież z kapelki ludowej „Beskidek”.

Biskup Roman Pindel pokropił wodą święconą zebranych wiernych na pamiątkę przyjętego chrztu, a odpowiedzialny za transmisję telewizyjną ks. Andrzej Gołębiowski przypomniał, że w minionym roku w świątyni na os. Karpackim sakrament chrztu przyjęło 40 dzieci. Specjalne kazanie dla dzieci przy użyciu różnych rekwizytów, w tym pluszowej owieczki „Karpatki” wygłosił ks. Filip Magiera, wikariusz parafii pw. Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka.

Budowa świątyni na jednym z największych blokowisk w Bielsku-Białej rozpoczęła się w 1984 roku. Budowa trwała ponad cztery lata. Nowa świątynia została konsekrowana 19 grudnia 1989 roku przez bp. Damiana Zimonia. Konstrukcja budowli nawiązuje do idei drzewa rajskiego, na którym zawisł Odkupiciel człowieka.

bb

Foto: diecezja bielsko-żywiecka/TVP Polonia