Zima nadciąga do Polski. Kilka dni temu pierwszy śnieg spadł na Podlasiu i w centralnej części kraju, a pod koniec tygodnia ujemne temperatury i opady śniegu spodziewane są również w Bielsku-Białej. Ochłodzenia należy spodziewać się od piątku, gdy w nocy pojawi się mróz.

Jesienną aurą będziemy mogli się cieszyć jeszcze tylko w środę i czwartek. Najbliższe dwa dni zapowiadają się z temperaturami maks. w trakcie dnia w okolicy 6-7 st. C. Od piątku prognozowany jest napływ mas zimnego powietrza, które przyniosą nie tylko ochłodzenie, ale również opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem. W weekend w Bielsku-Białej temperatura w ciągu dnia nie powinna przekroczyć 3 st. C., nocą spadnie w okolice 0 st. C, przy gruncie może złapać mocniejszy mróz.

Opady śniegu nie powinny być obfite, ale w połączeniu z ujemnymi temperaturami niebezpiecznie może zrobić się na drogach i chodnikach, gdzie występować może gołoledź. Jaka pogoda czeka nas po weekendzie? Wstępne prognozy zapowiadają utrzymanie się zimowej aury. Nadal padać ma śnieg i śnieg z deszczem. Temperatury będą sprzyjać powstawaniu gołoledzi i utrzymywaniu się śnieżnej pokrywy. Nieznacznego ocieplenia możemy spodziewać się w drugim tygodniu grudnia.

bak