Przedsiębiorcze kobiety z Bielska-Białej i okolic opowiedzą o tym, jak na co dzień prowadzą swoje biznesy, jak radzą sobie z kryzysami, które dopadają każdego. Okazją do zwierzeń będzie spotkanie Kobiety w biznesie, które organizuje Fundacja Startup Podbeskidzie. Prelegentkami będą Dorota Korczyk-Morska, Katarzyna Khanna, Sara Szal, Magdalena Dydo-Pyrchla, Magdalena Kapela i Agnieszka Filek.

Wydarzenie pod hasłem Kobiety w biznesie odbędzie się jutro w ramach cyklu Upgrade Your Business. Ambitne i przedsiębiorcze kobiety naszego regionu opowiedzą o tym, jak na co dzień prowadzą swoje biznesy, jak radzą sobie z kryzysami, które dopadają każdego przedsiębiorcę. Na koniec w panelu dyskusyjnym przedstawią kulisy codziennej pracy i podzielą się swoimi doświadczeniami.

Prelegentkami tego spotkania będą:
Dorota Korczyk-Morska - wiceprezes i współwłaścicielka Grupy Korczyk, dealera marek Skoda i Kia, z Bielska-Białej, która poprowadzi prelekcję Wyróżnij się albo zgiń, czyli kreatywna odwaga w działaniach marketingowych. Jest jedną z najbardziej cenionych w branży dealerskiej menedżerek młodego pokolenia. Uznana za Wschodzącą Gwiazdę rynku dealerskiego w Polsce podczas Kongresu Dealerów w 2017. Salony Korczyk z Bielska-Białej zdobyły liczne wyróżnienia, m.in. Najlepsza Akcja Marketingowa 2018, Tytuł Kia Global Dealer of the Year 2020, Internetowy Dealer Roku 2021.

Katarzyna Khanna - właścicielka agencji marketingowej Refocus zajmującej się komunikacją i reklamą w serwisach LinkedIn, Facebook i Instagram. Ekspertka od wizerunku i reklamy w SocialMedia. Podczas wystąpienia Halsowanie, czyli sztuka płynięcia pod wiatr. Osobista opowieść o łapaniu wiatru w biznesowe żagle podzieli się swoimi doświadczeniami, opowie o tym, przed jakimi trudnymi decyzjami biznesowymi stawała, a także jak na co dzień prowadzić z powodzeniem agencję marketingową.

Sara Szal - właścicielka cukierni Mono od dwóch i pół roku prowadzi wyjątkową cukiernię i bistro w centrum Bielska-Białej, z powodzeniem stworzyła miejsce o wyjątkowym klimacie i atmosferze i smaku.

Magdalena Dydo-Pyrchla - kobieta wielu pasji, miliona pomysłów, kochająca naturę i góry, wiecznie w drodze i niedoczasie, zazwyczaj z uśmiechem na ustach. B. dziennikarka portalu bielsko.biala.pl od dziewięciu lat rozwija markę MaBiBi, oferując swoim klientom ubrania dla dzieci oraz produkty wspierające ich rozwój. Jak wyglądają kulisy prowadzenia biznesu odzieżowego? Jakie wyzwania stoją przed właścicielką firmy, która sprzedaje swoje produkty nie tylko Polsce, ale także Europie, USA oraz Australii? Na te i wiele innych pytań odpowiedź poznamy już w czwartek!
 
Magdalena Kapela - absolwentka ASP w Katowicach, studiowała na Wydziale Grafiki oraz Malarstwa, artystka, malarka, graficzka. Wprowadziła sztukę do przemysłu i sama wymalowała kilkadziesiąt silosów. Jest autorką portretu prof. Zbigniewa Religi, który to obraz obecnie znajduje się w jego pierwotnym gabinecie w Zabrzu. Artystka promuje sztukę w postaci obrazów, głównie czarnych płócien i złotych linii. Jej prace malarskie gościły w programie Dzień dobry TVN.

Agnieszka Filek - jest przykładem kobiety, która zdobywa szczyty, a pasja do nauki i rozwoju przekuwa się w sukces w biznesie. Pasjonuje ją nauczanie języka angielskiego, jest właścicielką szkoły językowej Let’s Talk, którą wraz z wspólniczką prowadzi od pięciu lat. Obecnie szkoła ma dwa oddziały - w Goczałkowicach i Jaworzu. W Let’s Talk zatrudnieni są nie tylko polscy nauczyciele, ale także rodowici lektorzy z Wielkie Brytanii, Hiszpanii oraz Włoch.

Rejestracja uczestników spotkania Kobiety w biznesie odbywa się poprzez stronę: https://app.evenea.pl/event/kobiety-w-biznesie.

bb