Coraz więcej placówek oświatowych w Bielsku-Białej zawiesza zajęcia w trybie stacjonarnym i przechodzi na naukę zdalną. Jak dowiedział się portal, w naszym mieście problem dotyczy osiemnastu szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz dwóch przedszkoli.

Od kilkunastu dni szybko wzrasta liczba nowych zakażeń koronawirusem. Od kilku dni w Bielsku-Białej praktycznie każdej doby notowanych jest ponad 100 nowych przypadków, a na kwarantannie przebywa ok. 2 tys. mieszkańców miasta. Problem rosnącej liczby zachorowań na COVID-19 dotyka coraz częściej także placówki oświatowe, w których zakażenia wykrywane są wśród grona pedagogicznego, ale także u dzieci i młodzieży szkolnej.

Jak dowiedział się portal, w Bielsku-Białej zajęcia stacjonarne zawieszone są w trzech oddziałach przedszkolnych (w dwóch przedszkolach), 35 oddziałach szkół podstawowych (w dziewięciu różnych placówkach) oraz 22 oddziałach szkół ponadpodstawowych (w dziewięciu różnych szkołach). W placówkach tych dzieci i młodzież uczą się w trybie zdalnym na wniosek dyrektora.

bak