Sebastian Wyszyński został najwyżej oceniony w postępowaniu konkursowym na nowego dyrektora Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. To informacja nieoficjalna, bo Urząd Miejski w Bielsku-Białej wciąż formalnie nie ogłosił zakończenia procedury naboru. W przeszłości kandydat na nowego dyrektora związany był m.in. z bielskim Polsportem.

Konkurs na stanowisko dyrektora BBOSiR ogłoszono we wrześniu. Wystartowało w nim sześciu kandydatów, ale do drugiego etapu rozmów zaproszono tylko pięć osób. Nieoficjalnie ustaliliśmy, że wśród zgłoszonych kandydatów był m.in. bielski radny poprzedniej kadencji. Dokumenty złożył także były wieloletni dyrektor BKS Stal. Zwycięzcą okazał się jednak ktoś inny.

Jak nieoficjalnie dowiedział się portal, od nowego roku dyrektorem BBOSiR zostanie prawdopodobnie Sebastian Wyszyński, który w postępowaniu oceniony został najwyżej, ale formalnie umowa z kandydatem nie została jeszcze podpisana. W przeszłości był m.in. dyrektorem sprzedaży w bielskim Polsporcie. Ze stanowiskiem dyrektora BBOSiR żegna się Rafał Fleszar, który odchodzi na emeryturę.

BBOSiR zarządza m.in. krytą pływalnią na osiedlu Karpackim, otwartymi basenami przy ul. Konopnickiej i Startowej, Stadionem Miejskim przy ul. Rychlińskiego, halami pod Dębowcem i przy ul. Bratków, boiskami przy ul. Młyńskiej i Jaworzańskiej, terenami rekreacyjnymi na Błoniach, a w okresie zimowym również lodowiskami miejskimi oraz stokiem narciarskim na Dębowcu. Zatrudnia ok. 100 pracowników. Od 2023 roku BBOSiR działać ma jako spółka prawa handlowego.

bak