Do mieszkańców Bielska-Białej i okolic dzwonią oszuści, podając się za pracowników banku. Proszą o potwierdzenie rzekomej transakcji na rachunku i usiłują wyłudzić dane do logowania na konto. W ten sposób uzyskują dostęp do rachunku bankowego i „czyszczą” go z pieniędzy. Policja ostrzega przed tą popularną metodą działania przestępców.

W Bielsku-Białej i okolicy grasują oszuści. Przestępcy dzwonią do mieszkańców, podając się za pracowników banku. Proszą o potwierdzenie rzekomej transakcji na rachunku i usiłują wyłudzić dane do logowania na konto. Tym sposobem starają się uzyskać dostęp do rachunku bankowego, żeby skraść środki pieniężne na nim zgromadzone.

Policja apeluje, aby nie podawać danych do logowania na rachunek bankowy, danych swojej tożsamości ani nie instalować podejrzanych aplikacji. Można w ten sposób stracić oszczędności zgromadzone na rachunku. Próby wyłudzenia pieniędzy można zgłaszać u oficera dyżurnego KMP w Bielsku-Białej tel. 47 85 712 55, 112 lub w najbliższym komisariacie.

bb