Dziś przed południem ogłoszony został kalendarz wydarzeń artystycznych, które do końca roku odbędą się w sali koncertowej Cavatina Hall. Jako pierwsza w obiekcie koncert zagra World Orchestra Grzech Piotrowski. Jak nieoficjalnie ustalił portal, w przyszłym roku planowane są koncerty m.in. Grzegorza Turnaua, Krzysztofa Zalewskiego oraz Miuosh i Zespół Śląsk.

Poznaliśmy kalendarz wydarzeń artystycznych, jakie do końca roku odbędą się w Cavatina Hall. Do dwóch pierwszych koncertów dojdzie w weekend 18-19 grudnia. Pierwszego dnia koncert zagra World Orchestra Grzech Piotrowski. To pierwszy ich występ po blisko trzyletniej przerwie. Muzycy zaprezentują najnowszy album „GAIA IS COMING”. - Tętniącym jednym pulsem, w rytm aktualnych trosk i zmartwień - zapowiadają organizatorzy. Następnego dnia wystąpi Bałdych & Lien/Equilibrium String Quartet (oba wydarzenia mają odbyć się w sali głównej).

Na zdjęciu: sala kameralna

Dwa kolejne wydarzenia odbędą się 27 oraz 29 grudnia - to odpowiednio koncerty Świątkiewicz & Arte dei Suonatori (w sali głównej) oraz Piotr Matusik Trio (w sali kameralnej). Jak nieoficjalnie dowiedział się portal, w lutym 2022 planowany jest m.in. koncert Grzegorza Turnaua, miesiąc później w Bielsku-Białej zagra Krzysztof Zalewski, a także wspólnie Miuosh i Zespół Śląsk.

Cavatina Hall, to m.in. sala główna, w której znajduje się 989 miejsc (w podziale na audytorium oraz dwa balkony) oraz kameralna sala, gdzie może zasiąść do 100 gości. Budowa biurowca połączonego z salami koncertowo-konferencyjnymi rozpoczęła się wiosną 2019 roku. Obiekt stanął na dawnym gruncie należącym do Polsportu u zbiegu ul. Dworkowej i Sempołowskiej.

bak

Foto: profil fb Cavatina Hall